Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc Cuboid

Pomoc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafix1423

Rafix1423

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 22 May 2015 - 19:50

Witam mam taki problem bo chcę zrobić cuboid mapy surowcowej no i chciał bym zrobić tak że ta wyznaczony teren otaczam czerwoną linią  i tam budować się nie da bić itp,Ale za czerwona linią można się bić i można rozwalać.Więc czy ktoś zna jak zrobić 1 Cuboid żeby w za czerwona linią nie dało się budować minimum 30 kratek a dało się bić?.A żeby w środku tego pola nie było można ani bić ani niszczyć(to umiem).Nie umiem Zrobić tego poza linjowego.

Jeżeli moje pytanie jest mało zrozumiałe napisz spróbuje je napisać inaczej i zrozumialej :D


Użytkownik Rafix1423 edytował ten post 22 May 2015 - 19:53


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 22 May 2015 - 20:37

jest komenda /rg setparent ustawia rodzica dla innego cuboidu, popróbuj.


e

 

 


#3 Eryk1983S

Eryk1983S

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 96 postów
  • Eryk

Napisano 22 May 2015 - 21:45

Nie wiem, czy dobrze rozumiem to chaotycznie napisane pytanie. Skumałem tak:
- ma być 1 działka, na której nie można budować, rozwalać ani walczyć
- ma być druga działka, która obejmuje rozmiarami pierwszą i jeszcze 30 kratek w każdą stronę; na tej działce zakaz budowania, ale walka włączona;
- poza dwiema działkami jest już "__global__" czyli reszta świata.

Więc działasz tak:
1) Zaznaczasz działkę 1 i wpisujesz:
/rg define dzialka1 (lub jakkolwiek to nazwiesz)
2) Zaznaczasz działkę 2 i wpisujesz:
/rg define dzialka2
3) Na pierwszej działce daj:
/rg flag dzialka1 pvp deny
/rg flag dzialka1 build deny (tego nie musisz dawac, jak nie dodasz właścicieli ani członków, ale jeśli tak i chcesz im tego zabronić, to dodaj tą flagę)
4) Na drugiej działce jedziesz:
/rg flag dzialka2 pvp allow
/rg flag dzialka2 build deny

Działki mają ten sam priorytet, a pokrywają się w obszarze działki1 i tam są sprzeczne rozkazy (działka1 zabrania walki, a działka2 zezwala). W tej sytuacji walka będzie zabroniona, bo przy sprzecznych rozkazach wygrywa "deny". Możesz jednak już na przyszłość wpisać:
/rg setpriority dzialka1 10
Wtedy nawet jak dodasz inne flagi, to te na działce1 będą ważniejsze od działki2.

Jeśli to nie to, czego szukasz, to koniecznie przeredaguj na spokojnie pytanie :)



#4 Rafix1423

Rafix1423

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 22 May 2015 - 22:55

ale mi bardziej Chodzi żeby to był 1 cuboid że na spawnie nie ma pvp i budowania a jak się wyjdzie za linie jest pvp ale budowania nie ma a budować można 30 kratek za linia.


Dobra off już zrobione dzięki za pomoc :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Pomoc