Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Mój świat MultiSS Wiele Obiektów (Update #12)

spichlerz bazylika zamek sredniowiecze dworzec magazyn rezydencja kamienica mapa Teatr

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 01 March 2015 - 13:35

Oglądając pracę innych, stwierdziłem, że i ja pochwalę się swoją pracą.
Gram bez jakichkolwiek dodatków, w trybie "Survive".
Zachęcam do pobierania, choćby dlatego, że nie "zescreenowałem" wszystkich obiektów.
Pozostałe wrzucę później.

 

Plik do pobrania spakowany 7zip.

Najnowszy save 02.05.2017r. ponad 100mb:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Budynki w większości nieumeblowane, a nawet nie dokończone, to dlatego, że buduję "na gorąco", mam pomysł od razu go buduję i czasowo porzucam pozostałe projekty, na niektóre nie miałem pomysłu, inne były formą sprawdzenia możliwości czy coś jest możliwe. Niektóre mają drobne niedoróbki lub braki, najczęściej z powodu, że Creeper coś wysadził, a ja nie leciałem specjalnie po 1-2 bloki jakiegoś materiału.
Jeśli macie propozycje jak je urządzić, proszę o sugestie.
Plan mam taki aby zbudować wielką wioskę i ją zasiedlić (jak to zrobić bez komend, cheatów? Chcę to zrobić jakoś naturalnie.)
Ze względu na przebłyski megalomanii, budynki są jakie są przerost formy nad treścią.
Spodziewam się niskich lub nawet braku ocen. Nie mniej jednak chcę aby obejrzał to ktoś poza mną.

Oto moja galeria.

"Bazylika" (nieumeblowane)
posiada zapalene 1 przełącznikiem światła główne, ukryte pomieszczenie (wchodzisz jednymi drzwiami, wychodzisz innymi) oraz wejście na dach (od wewnątrz) i wielki żyrandol.



"Rezydencja" (nieumeblowane)

Posiada zapalane światła w każdym pomieszczeniu, dwa ukryte wejścia (pod schodami, wchodzisz drzwiami wychodzisz fontanna), fontannę wewnątrz, ogród z altaną (gazebo), a także podziemną stację.



"Stylowy dom"

Sugerowałem się budowlą z filmiku, moja wersja jest mniejsza i nieco w innym stylu choć kształt jest podobny do oryginału, posiada taras i podziemną stację.



"Mój Pierwszy Dom" (częściowo umeblowany)

Od niego się wszystko zaczęło. 4-poziomowy, parter, 1pietro, strych, "piwnica", która była dworcem, kominek, posiada oszkloną wodną ścianę, prymitywne rozjazdy, prosty sygnał dźwiękowy, stodołę i zagrodę dla zwierząt, w pobliży kamienny most kolejowy oraz kopalnie.



"Nowoczesny Dworzec" (częściowo umeblowany)

Nowoczesny oszklony dworzec z automatycznymi rozjazdami (jeden tor zawsze wolny dla przejazdu), automatycznie zapalajacym się wieczorem oświetleniem,



"Kamienica"

Najnowszy nabytek, świeżo budowana kamienica, nawet nie urządzona.



"Zamek"

To jedno z moich największych dzieł. Wbrew pozorom za murami już coś jest choć jeszcze wymaga dokończenia.



To nie wszystkie obiekty, które zbudowałem jak chociażby kościół w osi zamku, albo ogromna "kopalnia odkrywkowa", ukryty w lesie mały domek, stacja w kopalni, jak również "system" automatycznych zwrotnic wraz z działającą sygnalizacją, dlatego zapraszam do pobierania.
Każdy blok polożyłem osobiście. Za ilość pracy jaką już włożyłem niech odpowiedzą statystyki (brakuje ponad 60tys bloków, po aktualizacji straciłem statystyki):



Jeśli jesteście zainteresowani jakąś budowlą, wrzucę więcej SS.
Bardzo polecam pobrać i poznać samemu mój świat.
Oceńcie i skomentujcie.

 

 

EDIT:

W poście 73 Link z mapą z dnia 17.01.2016


Użytkownik 23wojtas edytował ten post 02 May 2017 - 14:01

Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Musco

Musco

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 133 postów

Napisano 04 March 2015 - 08:41

Moim zdaniem to, że nie kończysz budowli, jest twoim największym problemem. O ile stylowy dom czy nowoczesny dworzec nie wyglądają zbyt dobrze, to bazylika ma potencjał. Kończ budowle i rozwijaj swoje umiejętności, bo na pewno pomysłów Ci nie brakuje. Moim zdaniem po dobrym "treningu" możesz budować bardzo dobre budowle. Te są średnie, przynajmniej jak na survival.

#3 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 29 March 2015 - 12:07

Dziś dodaję "Kościół"

Budowla posiada balkon, wejście na wieżę oraz improwizowane organy

 


  • Xevrrer lubi to

Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


#4 Xevrrer

Xevrrer

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 251 postów

Napisano 30 March 2015 - 22:19

Podoba mi się twój sposób budowania, wielki plus za prace na survivalu, najlepiej wyszedł ci chyba ten kościół :D

 

Tak ogólna ocena to 7/10 (w mojej skali to dużo :v)



#5 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 31 March 2015 - 18:33

Ej, to nie jest ze mną tak źle jak myślałem. Aktualnie zbieram surowce na wyposażenie, wełnę, skóry, drewno. Równolegle buduje kamienice, zbieram materiały budowlane, chce budować je z różnych materiałów, żeby nie były zbyt monotonne kolorystycznie (choć w formy są dosyć monotonne), zbudowałem "kowala" z 2 automatycznymi piecami, mam też ogromne zapotrzebowanie na opał do tych pieców. W zamyśle chcę zbudować "miasto" gęsto zabudowane tzn nie będzie niewiadomo ile budynyków, ale chociaż 10-20 obiektów. Narazie jest w sumie 5 budynków.

 

Screeny

 

 

Na ostatnim zdjęciu, w oddali widać zamek nad którym również pracuję, zwłaszcza nad całym terenem wokół. Musiałem "przeszczepić" zieleń na pustynie, trochę to trwało ale jak widać trawa rośnie. Właśnie pod tym zamkiem jest biblioteka z ogromną całościenna mapą, która jest w budowie bo zabrakło mi RedStone-a na kompasy.


Użytkownik 23wojtas edytował ten post 31 March 2015 - 18:49

Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


#6 LezioPL

LezioPL

    Nie oceniaj dyrta po teksturze

  • Użytkownik+
  • 134 postów

Napisano 31 March 2015 - 19:05

Według mnie , wysiłek jaki władasz w budowle (budujesz na survivalu to jest +) ale budowle są słabe , popatrz na budowle np. Keralis (jeżeli chodzi o moderny) zdjęcie przykładowej kamienicy w minecraft moge ci wysłać.


HLGpd1z.gif


#7 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 31 March 2015 - 19:37

Budujesz na survivalu, i to jest jedyny + tych budowli według mnie.

A co do samych budowli to nie podobają mi się zbytnio ponieważ są zbyt kwadratowe.

Ale muszę przyznać, że w niektórych budowlach nawet ładnie wybudowałeś wnętrza.

Także popracuj nad kształtem budowli.



#8 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 31 March 2015 - 21:40

@LezioPL: Pewnie ze podsyłaj, 

Keralis to zbyt wysoka półka dla mnie żeby już teraz z niego czerpał. Najpierw "nauczcie" mnie poprawnego dobierania materiałów bo moje postrzeganie poprawności może być dla wielu conajniej dziwne.

@snowripek: Kształty budowlim masz racje, proste. mam juz przynajmniej 1 pomysł żeby złamać monotonię budynku ale kompletnie nie umiem używać ozdobników stąd wyglądają jak wyglądają. Nie będą rewelacyjne, chce by przynajmniej były przyjemne dla oka.

 

Mam tez pomysł na parę drobiazgów do kościoła, oraz raczkujący pomysł na bazylikę np.: brzozowe ławki?

 

Nie będę używał żadnych TP więc , sugestie, rady itp będą pomocne.


Użytkownik 23wojtas edytował ten post 31 March 2015 - 21:43

Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


#9 Musco

Musco

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 133 postów

Napisano 02 April 2015 - 07:38

Z doświadczenia wiem, że najlepszy sposób na lepsze budowanie to... budowanie. Co do keralisa - włącz jeden z jego filmików, na którym buduje w innym stylu niż nowoczesny, włącz tryb kreatywny i po prostu zbuduj ten dom (polecam taki mały domek z dużym dachem, sam zrobiłem to co napisałem i dużo się nauczyłem). Potem spróbuj zrobić większy, bez filmiku, ale tym samym sposobem. Po jakimś czasie zobaczysz, że będzie dużo lepiej.

Żeby nie było off - nowy kościół niestety mocno odstaje od poprzedniego. Urozmaić bryłę, dodaj trochę ozdobników i będzie lepiej.

#10 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 12 April 2015 - 08:34

nie podobają mi się zbytnio ponieważ są zbyt kwadratowe.



Wziałem sobie to do serca "zaryzykowałem" i zbudowałem coś mniej kwadratowego, niczym się sugerowałem, poprostu improwizowałem. Wieczorem wpadnie update z SS bo jestem w trakcie budowy sąsiedniego budynku.


Wracam z Editem:



Na ten budynek po lewej (na drugim ss) nawet nie zwracajcie uwagi.
Jak go zobaczyłem po skończeniu dachu, moja pierwsza myśl była taka: "Ale paskudztwo"
Front będzie do zmiany.

Użytkownik 23wojtas edytował ten post 31 May 2015 - 14:56

Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


#11 Gobeth

Gobeth

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Gobeth

Napisano 21 April 2015 - 17:27

Klasyczny styl, nic nadzwyczajnego. Ode mnie 3/5 za chęci. 


84bb8c31bb7e9605med.png


#12 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 21 April 2015 - 20:59

Uczę się.
Komentarz mało kontruktywny. Napisz coś co mi w przyszłości pomoże.


Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


#13 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 21 April 2015 - 21:14

trochę słabe , ten pierwszy budynek jest cały kwadratowy a miasto nawet dobre ale ten most mnie rozwala


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#14 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 22 April 2015 - 21:57

ten most mnie rozwala

 

Czyli który?

 

 


Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


#15 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 09 May 2015 - 19:29

Dziś update z nowymi obiektami.

Na początek widok na powstający powoli ogród przed zamkiem




Dalej widok na farmę wiesniaków oraz pobliską wioskę zbudowaną przeze mnie. Farma działała, z 3 wiesniaków było 10 i pojawił się nawet golem. Pozniej nie wiedzieć czemu, może dlatego, że dodałem kolejne drzwi aby było ich jeszcze więcej, farma przestała działać a wieśniaków znów jest 3. Po wypuszczeniu 1 wieśniaka nawet chował się na noc w domku albo w bazylice.






Dalej powstaje promenada przy głownym wejściu na teren zamku.





Dworzec. Dworzec na 100% bedzie poprawiony, bruk zamiemię na kamień bądź kamienne cegły i szklane podłogi zamienię na w/w kamień lub kamienne cegły.






A na koniec obiekt, który jest powodem tego postu.

Spichlerz.


Użytkownik 23wojtas edytował ten post 09 May 2015 - 19:46

  • Haylash007 lubi to

Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


#16 Haylash007

Haylash007

    Nowy

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • Haylash / Thorin

Napisano 10 May 2015 - 17:38

Może budowle w tym mieście nie są z wyższej półki, ale masz  charakterystyczny styl budowania, przez co przypomina to jakieś realistyczne starsze miasteczko. 
Inaczej mówiąc, wygląda to bardzo fajnie. Jeszcze bardziej dlatego, że nie wyrównujesz terenu i pozwalasz terenowi wtopić się w miasto.


                                                                                       tumblr_miahd0NGhi1rpa6fxo1_500.gif
                                                            


#17 23wojtas

23wojtas

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 10 May 2015 - 20:04

 

Może budowle w tym mieście nie są z wyższej półki, ale masz charakterystyczny styl budowania, przez co przypomina to jakieś realistyczne starsze miasteczko.
Inaczej mówiąc, wygląda to bardzo fajnie. Jeszcze bardziej dlatego, że nie wyrównujesz terenu i pozwalasz terenowi wtopić się w miasto.

 

Wcześniej wyrównywałem, teraz przestałem. W przede wszystkim teren pod zamkniem. Usunąłem nawet parę gór. Już nie wyrównuję. Nie chcę aby to wyglądało sztucznie, ma wyglądać stosunkowo naturalnie, nie nudno. Czasem trudno mi naturalnie odwzorować drogi, które aby wygodnie się je użytkowało muszą być z półbloków. Może macie sposoby jak to w taki naturalny sposób budować? 

Pierwsze próby naturalnie górzystych dróg były przy kamienicach, drugą próbę podjąłem przy budowie promenady, wydaje mi się, że z lepszym skutkiem.


Użytkownik 23wojtas edytował ten post 10 May 2015 - 20:10

Zapraszam do obejrzenia moich budowli w wątku:

 

http://craftsite.pl/...ektów-update-5/


#18 Musco

Musco

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 133 postów

Napisano 10 May 2015 - 21:56

Spichlerz całkiem przyjemny. Prosty, ale wygląda okej. Chętnie zobaczyłbym coś podobnego u siebie na survivalu.

Co do dróg, ja osobiście używałem (bo już nie gram) pół bloków z kamienia jako obwódkę + żwir pomieszany z cobblem jako droga. Do tego ładnie wkomponowane lampy.

Najlepiej to zrób tak, żeby pasowało, drogi z tych półpłytek są ok, dodaj do tego latarnie, jakąś zieleń i ławki, stawy itp, będzie spoko.

Użytkownik Musco edytował ten post 10 May 2015 - 21:58


#19 Lucryb3o

Lucryb3o

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Lucryb3o

Napisano 10 May 2015 - 23:06

Na plus na pewno masz to że tak jak już ktoś pisał wyżej czasem pozwalasz terenowi się wtopić w całość. Jednak widzę że masz mały problem... mianowicie wszystkie twoje budowle są płaskie.
Podejmij jakieś próby w tym aby np. belki wystawały ze ścian a cała reszta ze snow blocków była wklęsła, doda to sporo do wyglądu twoich budowli.



#20 Tarqen

Tarqen

    Uczony

  • Użytkownik
  • 631 postów
  • debileg

Napisano 13 May 2015 - 15:03

Edit.


Użytkownik Zeap edytował ten post 09 August 2015 - 13:04

             

 

              

 

 

                                                                                       






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spichlerz, bazylika, zamek, sredniowiecze, dworzec, magazyn, rezydencja, kamienica, mapa, Teatr