Skocz do zawartości


Zdjęcie

SEGGELIN - legenda, która przed laty budziła największy entuzjazm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cookie M.

Cookie M.

    Seggelin <3

  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 29 September 2014 - 21:47

7082589800_1347746830.png

Witajcie,

 

Temat ten powstał z myślą o graczach, którzy w przeszłości grali, bądź chociaż słyszeli o dziś niewątpliwie legendarnym, oficjalnym serwerze Role-Play sieci CraftPortal, który na swoje czasy był najlepszym i najpopularniejszym serwerem w tej branży (RP). Nigdy wcześniej ani później żaden inny serwer nie mógł poszczycić się takim rozmachem, unikalnością, a przede wszystkim społecznością. Dwie wspaniałe edycje, które dostarczały dziesiątkom graczy emocji na najwyższym poziomie w pewnym sensie wykreowały wiele znajomości, które przetrwały długo po upadku serwera, a w większości przypadków trwają nadal, po dziś dzień.

 

W związku z tym,

Ja, Cookie, znany w grze także jako Dzemor_PL - wojownik i lider osady elfów na drugiej edycji serwera, zapraszam do dyskusji wszystkie osoby, które pamiętają jeszcze czasy świetności Królestwa Seggelin. Cel istnienia tego tematu jest następujący: chcielibyśmy rozpocząć swobodną dyskusję w dwa lata po wydarzeniach z ostatniej edycji serwera, a ponadto stworzyć listę osób, z którymi mamy kontakt. Może kiedyś przyjdzie nam jeszcze zagrać wspólnie na jakimś serwerze... ;)

 

Ponadto mam apel do wszystkich osób, które zechcą się wpisać w temacie - chcielibyśmy stworzyć spis powszechny graczy z każdej edycji. Jeśli wy sami graliście na którejś z nich, bądź kojarzycie aktywnych graczy, z którymi sami chcielibyście się skontaktować, po prostu wpiszcie ich nicki, a postaramy się ich odnaleźć.

 

Dziękuję wszystkim i zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam!

 

 

 

 

SPIS POWSZECHNY GRACZY PIERWSZEJ (2011) I DRUGIEJ EDYCJI (2012):

Dzemor_PL / Cookie

TheKoros47 / Koros
xXDante_PL / Dante
Wilczurrr
Ranger
Aniazmalborka / Ania
Rughailon / Rhanjie
Krallux / Krall
Dramo
Rughailon / Rhanjie
Dragonitex / Nitex
TNTeener
krystiank1410
WojorowskiPL
darkrakso
Lexxy_ / Twix / Angela
Koc123 / Kocu
Atexor
Reek
Meszekej
Speedy2996
Beliks
Oska5r
MikoGot
JohnRiser / Johnny
Arhoax
Varios
mbn10 / Miszla

Honhong

LordRossiol

MrError

Luxior22 / MasterShock2

rafalolxD

żaba98

koliber1998

Filipendoxx

Dankan / DammonPL
HoodyBooster
Mooops123
Kaledon150
Hubikusek
Tumidaju2
Hears
Orson
Lukijama
Kameha
Tronq
...to tak na początek, z pamięci... proszę o wpisywanie się! ;)
 

Legenda statusów aktywności:

Potwierdzony - gracz wie o istnieniu niniejszego tematu i mamy zachowany z nim kontakt

Niepotwierdzony - gracz nie odpowiedział w temacie, lecz możemy się z nim skontaktować w każdej chwili.
Poszukiwany - gracz, z którym próbujemy się skontaktować.

Użytkownik Cookie M. edytował ten post 13 November 2014 - 16:57

Nie ?pi?, bo rozwi?zuje sprawy na forum!


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrDantePL

MrDantePL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 29 September 2014 - 22:14

Mojego potwierdzenia widzę że nie potrzebujesz :D. Zresztą pisałeś to przy mnie xD Cieszę się że powstał taki temat gdyż chętnie porozmawiał bym ponownie z ludźmi z Segga. Piszcie PW czy coś może uda nam się jakoś zgadać!

 

@Edit

Tak btw to xXDantePL pałko :)


Użytkownik MrDantePL edytował ten post 29 September 2014 - 22:17

  • Cookie M. lubi to

#3 Krall

Krall

    Oh, yeah!

  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 29 September 2014 - 22:37

Ops, ops. Pograłbym jeszcze. Krallux nick miałem, pierwsza edycja- budowniczy.


Dołączona grafika

Gold, ale i tak nie u?ywam ;P


#4 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 29 September 2014 - 23:42

Dramo, król Orków podczas 1 edycji z rasami.



#5 Rhanjie

Rhanjie

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 834 postów

Napisano 30 September 2014 - 11:14

Rughailon, czyli mniej znany gracz, który grał na tym serwerze jeszcze przed fantasy update. ;]

Nawet próbowałem poczynić odpowiednie kroki w sprawie reaktywacji serwera, ale krótko mówiąc... pupa. Obecny administrator nie chce nic zrobić w tej sprawie.
A jeśli chodzi o innych graczy, to mam gg Lexxy_, ale nie wiem, czy aktywne + kontakt do throka i kilku innych osób.
 

__________________


Wiadomość wygenerowana automatycznie
Temat przeniesiony z forum
Minecraft → Gra
do
MinecraftInne



#6 Cookie M.

Cookie M.

    Seggelin <3

  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 30 September 2014 - 13:12

Ten temat ma na celu "wyłapać" wszystkie osoby, które jeszcze korzystają z forum. W przypadku osób znajdujących się na liście z kolorem czerwonym - wszystkie one są w grupie Seggelin na Steamie, więc na upartego dałoby się z nimi skontaktować. Ale z innymi ludźmi jest już niestety problem, aby ich w ogóle odnaleźć...

 

Rughailon, ja Ciebie kojarzę z drugiej edycji ;)

 

Też mam kontakt z Throkiem (kiedyś znalazłem go na Oferii) - wywiązała się bardzo ciekawa rozmowa. Potwierdził, że ma mapy oraz pluginy i może je udostępnić jakiejś kompetentnej ekipie. Oczywiście były to tylko takie luźne przemyślenia, bo o reaktywacji już chyba raczej nikt nie myśli. :)


Nie ?pi?, bo rozwi?zuje sprawy na forum!


#7 Jeff The Morderca

Jeff The Morderca

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 822 postów
  • nie wiem

Napisano 30 September 2014 - 13:53

Grałem na obu edycjach i bardzo mi się serwer podobał choć nie było ich chyba 3? W każdym razie byłem elfem górnikiem a potem budowniczym. Jak chcesz możesz dopisać


Dołączona grafika
[img[http://www.troll.me/...d/wc-donald.png[/img]
glupota123.blogspot.com - R.I.P Normalny Internet [*]

MIAŁEM ESSENTIALS PRZETERMINOWANE.


ludzie nie miejcie serca z cabelston


#8 Cookie M.

Cookie M.

    Seggelin <3

  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 30 September 2014 - 14:47

@TNTeener: No właśnie były problemy ze stwierdzeniem ile tych edycji było :D

Ale praktycznie masz rację - były trzy:

Pierwsza w 2011, gdzie było charakterystyczne miasto otoczone murem (zawsze się w nim gubiłem :P ) z dzielnicą portową z jednej strony, z wioską plebsu z drugiej i slumsami, farmami oraz hodowlami bydła z trzeciej. Druga w 2012, wystartowała w czerwcu i trwała do października / listopada. W międzyczasie przemodelowano mapę. A trzecia po całkowitym restarcie postaci w październiku / listopadzie i zmianie modelu rozgrywki, gdy zniesiono gildie. Ta ostatnia jednak moim zdaniem była najgorszą i przyczyniła się do upadku serwera, bo wielu stałych graczy zrezygnowało.


Nie ?pi?, bo rozwi?zuje sprawy na forum!


#9 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 30 September 2014 - 14:54

Grałem na serwerze na bardzo długi czas przed Fantasy update. Zacząłem bodajże, gdy najnowszą wersją minecrafta była Beta 1.4. Po dodaniu ras i opustoszeniu miast jakoś straciłem chęć do gry i nie dokończyłem swoich starań w celu zostania wojownikiem. Skończyłem jako mieszczanin z 1000 segg na koncie. W kolejną edycję pograłem krótko, ponieważ nie podobał mi się system questów i brakowało mi tamtej atmosfery.


uQcilSi.jpg?1


#10 Cookie M.

Cookie M.

    Seggelin <3

  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 30 September 2014 - 15:16

brakowało mi tamtej atmosfery.

 

A co dokładnie masz na myśli?


Nie ?pi?, bo rozwi?zuje sprawy na forum!


#11 Rhanjie

Rhanjie

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 834 postów

Napisano 30 September 2014 - 15:34

Trochę szkoda, że nie wróci się do tego. Można by jednak spróbować wziąć od throka pluginy i na ich podstawie napisać nowe pod sponge albo poczekać, co się z tym bukkitem dalej stanie(bo z tego, co pamiętam, to jednak miał być kontynuowany).

 

Jeśli znajdzie się ekipa, to mogę przestudiować api i jakieś tam pluginy wyskrobać.



#12 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 30 September 2014 - 15:48

A co dokładnie masz na myśli?

 

 W drugiej edycji nie mogłem złapać tego nastroju, który trzymał mnie przy grze wcześniej. Nie jestem w stanie sprecyzować czym on się charakteryzował.


uQcilSi.jpg?1


#13 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 30 September 2014 - 15:50

WojorowskiPL, rzemieślnik, później RP przeprowadzał ludzi po serwerze. Całkiem fajnie się grało.

 

Ah, no, jeszcze, żem dodam, że grałem na wsiech edycjach, chociaż na pierwszą załapałem się raptem kilka tygodni przed końcem.


Użytkownik WojorowskiPL edytował ten post 30 September 2014 - 15:53

xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#14 Fillos

Fillos

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 30 September 2014 - 15:52

brakowało mi tamtej atmosfery.

 

A co dokładnie masz na myśli?

 

Zrzucanie wędkarzy do wody jako pleb, przebieranie się za postać anime w mc, żeby zdobyć 5 seggów od Throka, za********e trudny etap zdobywania  pieniędzy, by zostać mieszczaninem a następnie przebieranie liderowi du*y o przyjęcie do gildii :3


Użytkownik Fillos edytował ten post 30 September 2014 - 15:53


#15 Cookie M.

Cookie M.

    Seggelin <3

  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 30 September 2014 - 15:54

Rhanjie - nie jestem w temacie jeśli chodzi o stawianie serwerów. Mógłbyś przybliżyć? Wiem że była afera z Bukkitem i podobno nie będzie on już dalej rozwijany. Na czym zatem opłaca się stawiać serwery na wersji 1.8? Sponge, Spigot, a może jeszcze coś innego? Jak to wygląda?

 

W sprawie pluginów ja jestem z zawodu programistą, więc to nie problem :P Ale prawda jest taka, że serwer to nie same pluginy. To także: mapa, reklama oraz fundusze na start.


Nie ?pi?, bo rozwi?zuje sprawy na forum!


#16 Rhanjie

Rhanjie

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 834 postów

Napisano 30 September 2014 - 16:43

Po upadku bukkita, twórcy spigota, kilku pluginów do bukkita i inni zebrali się i stworzyli jeden wspólny projekt - sponge, czyli taki jakby klon bukkita. Jednak później została upublikowania informacja od mojangu, który rzekomo kupił bukkita jakiś czas temu i teraz on będzie go aktualizował. Też za bardzo się tym nie interesowałem i nie wiem, jak teraz z tym jest.

Musiałbym zagłębić się w ten temat, bo bodajże jeszcze nie ma bukkita na 1.8, a sponge się cały czas tworzy.

 

Co do mapy. Znajdzie się kogoś, kto umie tworzyć ładne krajobrazy, a budynki zrobimy jedynie te podstawowe, jak w poprzednich edycjach, a całe królestwo będzie się powoli rozwijać w trakcie gry. Reklamę też jakąś się załatwi. To taki optymistyczny rzut okiem. ;]



#17 darkrakso

darkrakso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 01 October 2014 - 00:04

ech, świetnie się grało



#18 Raito

Raito

    Sappy

  • Użytkownik+
  • 326 postów

Napisano 01 October 2014 - 00:34

eh pamiętam jak chciałam dołączyć, a nie mam premium i wyszło to że można zapłacić przez smsa... Nie przeczytałam, wysłałam... Byłam w t-mobilu i nie zadziałało. :'|


TdLCuNf.gif xSI3p.gif

 


#19 Cookie M.

Cookie M.

    Seggelin <3

  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 01 October 2014 - 08:23

ech, świetnie się grało

Która edycja? ;)

 

eh pamiętam jak chciałam dołączyć, a nie mam premium i wyszło to że można zapłacić przez smsa... Nie przeczytałam, wysłałam... Byłam w t-mobilu i nie zadziałało. :'|

W T-Mobile'u chyba też działało, powinnaś wtedy to reklamować.


Nie ?pi?, bo rozwi?zuje sprawy na forum!


#20 darkrakso

darkrakso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 01 October 2014 - 10:08

@UP obie ;)