Skocz do zawartości


Zdjęcie

Welcome to Dota 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
379 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 25 September 2013 - 19:18

dota2_33023.jpg

Temat ten za zadanie ma zrzeszyć ludzi grających w Dotę, bądź też zachęcić nowych graczy do zagrania w drugą odsłonę legendarnej wręcz DotA Allstars wykonaną przez Valve. Zapraszam do czytania materiału w spoilerach, który postaram się regularnie uzupełniać o drobne sztuczki i porady.

Z czym to w ogóle się je, jak w to się gra i w ogóle przecież to ewidentna kopia lola, co za lamusy...
 

Zanim w ogóle pomyślisz o napisaniu tego, że Dota to kopia Ligi proszę cię, poświęć chwilę na przeczytanie tego fragmentu
Otóż DotA - Allstars jest fanowską mapą (nota bene jedną z tych najbardziej popularnych) która powstała raptem rok po powstaniu Warcraft III: Frozen Throne (A więc w okolicach 2004-2005), czyniąc tą grę o wiele starszą od LoL'a.
Jak się w to gra? Cóż, jeżeli zagrałeś kilka razy w Ligę, nie powinieneś mieć większych problemów, podstawy najprawdopodobniej znasz. Kompletnie zielonym w grze przysłuży się samouczek który poprowadzi ich przez podstawy gry. Jednak dla tych którzy chcą bardzo ogólnikowego streszczenia: prowadzimy postać po mapie klikając prawym przyciskiem myszy, używając zdolności danej postaci lewym i klawiaturą za zadanie mając kompletne (Bądź nie) zniszczenie bazy przeciwnika. Najważniejszym celem jest Ancient. Choćby i Słońce zgasło nic nie uchroni od przegranej drużyny która go straci. Naturalnie posiada ona ochronę w postaci wież i bezustannie wypuszczanych falach wiernych i bezrozumnych stworów (w 30-sekundowych przerwach). Mapa dzieli się na trzy linie (Top, mid i bot) oraz znajdującą się między nimi dżunglą (lasem) w której żyją nikomu niezawadzające neutralne stworzenia (dziwnym trafem niosące ze sobą złoto w dziesiątkach...).

Wszystko wiem, pora potłuc parę n00bów!

Zanim jednak wskoczysz w grę polecam też przeczytać kilka poniższych spoilerów - żaden wbudowany w grę tutorial nie wytłumaczy ci jaka rożnica jest między easy a suicide lane, nie powie jak deny'ować creepy (tudzież miniony...) ani tym bardziej że możemy dokonać samobójstwa odpowiednią postacią, bądź zabić sojusznika który i tak skończyłby nędznie... No i oczywiście poznasz też kilku polecanych i odradzanych przeze mnie bohaterów

Jaka jest różnica między easy, a suicide lane? I czy to w ogóle ma znaczenie?



Jak deny'ować creepa. I po co?


Czym w ogóle tak na początku grać, a na co lepiej nawet nie patrzeć?

 

Bohaterowie odradzani początkującym


Postaram się ten wątek aktualizować o nowe informacje. Mam nadzieję że ktoś tu zajrzy ^.^
 


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 25 September 2013 - 19:37

Dobrze opisane wszystko, podoba mi się :) W Dotę 2 gram już jakiś czas, ale miałem sporą przerwę. Muszę powrócić do gry.



#3 Zelowy

Zelowy

    "V"

  • Użytkownik+
  • 746 postów

Napisano 25 September 2013 - 19:37

Zagrałem parę gier na boty, Broodmother przypadła mi do gustu, ale kiedy zaczynałem, za cholerę nie mogłem się połapać w itemach. Są teraz jakoś lepiej posortowane?

 

Ogólnie sprawia wrażenie gry ciężkiej i nieczytelnej, coś w stylu Dwarf Fortress.


/D/


#4 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 25 September 2013 - 19:41

Zagrałem parę gier na boty, Broodmother przypadła mi do gustu, ale kiedy zaczynałem, za cholerę nie mogłem się połapać w itemach. Są teraz jakoś lepiej posortowane?

 

Ogólnie sprawia wrażenie gry ciężkiej i nieczytelnej, coś w stylu Dwarf Fortress.

Możesz używać wyszukiwarki jeżeli znasz nazwę bądź część nazwy przedmiotu. I możesz zmienić chyba rodzaj widoku, ale nie sortowanie przedmiotów. Osobiście stosuję wyszukiwarkę, bo jest dla mnie szybsza D:


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#5 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 25 September 2013 - 19:45

Ja używam wyszukiwarki.

W Docie wg. mojego brata nie da się odróżnić creepów od bohaterów i dlatego w nią nie gra.

Moje najlepsze statystyki to było coś takiego : 25/0 Trollem Warlordem



#6 Modi

Modi

    How do you like me now?

  • Użytkownik+
  • 2144 postów

Napisano 25 September 2013 - 19:50

Szkoda, że 90 % graczy to ruskie, które jedynie co potrafią to się nadżebać, polamić trochę w Dotę i iść spać.

Już wolę grać w LoLa, chociaż tam wcale nie jest lepiej ;-;


MODI RULZ!!!! ok


#7 RedisNogard

RedisNogard

    Następca śmierci

  • Użytkownik+
  • 940 postów
  • DragonSider

Napisano 25 September 2013 - 20:00

Hehe invoker. Redis approves tibby's post

HD29Czt.png


#8 Marcin129

Marcin129

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 441 postów

Napisano 25 September 2013 - 20:12

Szkoda, że 90 % graczy to ruskie, które jedynie co potrafią to się nadżebać, polamić trochę w Dotę i iść spać.

Cyka



#9 Sareth22

Sareth22

    Znawca

  • Użytkownik
  • 205 postów
  • Sareth22

Napisano 25 September 2013 - 20:39

Mógłbyś dodać parę screenów i wymagania sprzętowe bo jak na nie spojrzałem to bardzo się zawiodłem :(



#10 dragonitex

dragonitex

    Legenda

  • Użytkownik+
  • 2980 postów

Napisano 25 September 2013 - 20:39

Prawdziwy skill jest wtedy, kiedy potrafisz zrobić combo invokerem



#11 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 26 September 2013 - 11:04

Hehe invoker. Redis approves tibby's post

"W twoich rękach wygląda jak sensowny pick" <3
 

Szkoda, że 90 % graczy to ruskie, które jedynie co potrafią to się nadżebać, polamić trochę w Dotę i iść spać.

Już wolę grać w LoLa, chociaż tam wcale nie jest lepiej ;-;

To tylko w low-queue i po prostu na low levelach. Ja Ruskich spotykam tylko na EU, jak gram na NA to Ruska spotkałem tylko jednego, a po swojemu gawarił 4 minuty, bo potem poproszono by stosował się angielskiego. Brzmiało to komicznie ale szło zrozumieć :D
 

Prawdziwy skill jest wtedy, kiedy potrafisz zrobić combo invokerem

Nitex pls. Idź zagraj Meepo i przeżyj używając wszystkich klonów to pogadamy.

Zastanawiam się nad następnym update pierwszego posta... Co będzie lepsze - miejsca na wardy czy może blokowanie creepów?


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#12 Rodzynek220

Rodzynek220

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 26 September 2013 - 13:07

Poradnik spoko. Kiedyś sobie postanowiłem, że nauczę się grać invokerem. Na początku masakra i niezrozumienie. Później nie było najgorzej, ale musiałem cały czas czytać jaka kombinacja q,w,e danych spelli. Ja osobiście chodzę nim na exort (ogień). Póki co testuje postacie. Najbardziej mi się spodobał właśnie Invoker, Ursa na jungli, clinkz, tidehunter i Keeper of the light. Dodatkowo po dłuższej przerwie zapomniałem jak się wardowało. Zwykłego stawiało się obok tego do widzenia niewidzialnych graczy. Was też wkurzał bounty hunter? Dobrą postacią na początek też jest juggernaut. Co do itemów ja raczej korzystam z buildów ludzi (dla niewiedzących na górze po lewej jest ikonka gdzie można zabrać polecany build graczy).



#13 RaTmAnPL

RaTmAnPL

    Artysta - Viking

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • RaTmAnPL

Napisano 26 September 2013 - 13:22

Całkiem fajnie opisane, ale trochę za mało informacji, jeśli chcesz kogoś nowego zachęcić do gry.

Osobiście nigdy nie byłem w stanie zdzierżyć Lol-a, ale Dotę wręcz pokochałem.

Pograłem całkiem długo, ale w końcu musiałem przestać (Brak znajomych do gry - A puby kosztowały mnie zbyt dużo nerwów z ruskimi)

Na początku grałem Snipem - ale wszyscy mówili że jest on słaby na wyższych levelach. Cóż, przestałem nim tłuc non-stop, ale dalej uważam że jest on świetny (Przynajmniej na puby)

Już w późniejszej fazie gry grywałem głównie Omni i Brewmasterem (Śmieszne jest sytuacja że rzadko kto nim gra, a jest naprawdę niezłą postacią.)

 

(Tak btw. Kiedyś handlowałem przedmiotami z Doty, [Choć w sumie teraz czasami też] a ich stan u mnie w ekwipunku wynosi 124. Jak ktoś by był zainteresowany to pw.)


"In a time before time somebody attacked somebody"

~ Ludzkie dziecko do ludzkiego dziecka.


#14 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 26 September 2013 - 14:09

Całkiem fajnie opisane, ale trochę za mało informacji, jeśli chcesz kogoś nowego zachęcić do gry.

Osobiście nigdy nie byłem w stanie zdzierżyć Lol-a, ale Dotę wręcz pokochałem.

Pograłem całkiem długo, ale w końcu musiałem przestać (Brak znajomych do gry - A puby kosztowały mnie zbyt dużo nerwów z ruskimi)

Na początku grałem Snipem - ale wszyscy mówili że jest on słaby na wyższych levelach. Cóż, przestałem nim tłuc non-stop, ale dalej uważam że jest on świetny (Przynajmniej na puby)

Już w późniejszej fazie gry grywałem głównie Omni i Brewmasterem (Śmieszne jest sytuacja że rzadko kto nim gra, a jest naprawdę niezłą postacią.)

 

(Tak btw. Kiedyś handlowałem przedmiotami z Doty, [Choć w sumie teraz czasami też] a ich stan u mnie w ekwipunku wynosi 124. Jak ktoś by był zainteresowany to pw.)


Nie potrafię tworzyć opisu zachęcającego do czegoś. Albo leję wodę na ten temat, albo po prostu daję za mało informacji, każda pomoc jest przydatna!
I tak, może będzie to uznane za nyndzenie, ale Sniper jest bardzo słaby na wyższych poziomach. Po prostu jedyny escape mechanism to Shadow Blade. Przeciwnik kupi Dust of Appearance i Sniper idzie się walić. Co do tych dwóch: gratuluję wyboru! Głównie dlatego że nie grałeś samymi carry, za co należy się szacunek :D
 

 

Poradnik spoko. Kiedyś sobie postanowiłem, że nauczę się grać invokerem. Na początku masakra i niezrozumienie. Później nie było najgorzej, ale musiałem cały czas czytać jaka kombinacja q,w,e danych spelli. Ja osobiście chodzę nim na exort (ogień). Póki co testuje postacie. Najbardziej mi się spodobał właśnie Invoker, Ursa na jungli, clinkz, tidehunter i Keeper of the light. Dodatkowo po dłuższej przerwie zapomniałem jak się wardowało. Zwykłego stawiało się obok tego do widzenia niewidzialnych graczy. Was też wkurzał bounty hunter? Dobrą postacią na początek też jest juggernaut. Co do itemów ja raczej korzystam z buildów ludzi (dla niewiedzących na górze po lewej jest ikonka gdzie można zabrać polecany build graczy).

Juggernaut? Nie powiedziałbym. Głównie ze względu na wysokie manacosty, to że ma małą regenerację zdrowia oraz zdolności last-hitowania, bo bez tego nie ma przedmiotów potrzebnych do wygrania. Osobiście powiedziałbym że po zdobyciu wiedzy praktycznej i teorytycznej warty jest próby. Bounty Hunter nie irytuje tak po kupieniu Gema, ale nadal jest groźny :I


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#15 Rodzynek220

Rodzynek220

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 26 September 2013 - 23:21

No i temat jakoś ustał więc pytanko. Czy macie jakieś ciekawe porady na temat gry lycanthroopem (jeśli tak to się pisze) na jungli? Nie wiem zbytnio jakie itemsy i jakie spelle.



#16 Rodzynek220

Rodzynek220

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 27 September 2013 - 22:07

Hmm próbowałem odpalić Dote2 na komputerze (po zmienie karty graficznej na znacznie gorszą) zepsuły mi się tekstury. Bawiłem się w dostosowanie grafiki bo o to chodzi. Włączyłem menu zmieniłem grafę i tu patrze błędzik w teksturach. Portrety są no... jest ich brak. Mapa ma często czarne plamy pod teksturami. Tak jakby niewidzialność się zmieniła na czarne. Nie znajdując rozwiązania w necie po prostu walnąłem reinstal Doty :) Póki co się ściąga.

EDIT: Nadal nie działa. :/



#17 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 29 September 2013 - 20:32

Bumpalumpa

 

No i temat jakoś ustał więc pytanko. Czy macie jakieś ciekawe porady na temat gry lycanthroopem (jeśli tak to się pisze) na jungli? Nie wiem zbytnio jakie itemsy i jakie spelle.

Basilius i tyle clarity ile wejdzie. Potem maksujesz wilki i Feral Impulse biorąc na 6 ultimate.
A co do grafiki - nie mam pojęcia :c

Patrzcie co znalazłem :D

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#18 Hjubi

Hjubi

    Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

  • Użytkownik+
  • 127 postów

Napisano 29 September 2013 - 20:35

Czemu doradzasz CM a odradzasz Earth Shakera? D:


buVPmKQ.gif


#19 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 30 September 2013 - 08:04

Czemu doradzasz CM a odradzasz Earth Shakera? D:

CM jest świetnym bohaterem ze względu na wirtualnie nieskończony mana-pool - kupisz jej Sage's Mask i możesz sobie spamować zaklęciami do woli, a nie zapominajmy że cała drużyna także ma z tego pożytek. Ponadto stun na 3 sekundy co wystarczy dla carry, by zabić i uzyskać dodatkowe złoto - blink odpada, poruszanie się też. W gruncie rzeczy jedyne jej zaklęcie do którego musi poprawnie się pozycjonować jest jej ult. A Q do harrasu na lane jest także świetne.
Teraz ES - Także dobry bohater... Ale wymagający wprawy. Ma 0.7 sekundowe opóźnienie rzucania dwóch ze swoich zaklęć (Fissure i Enchant Totem) przez co trzeba poświęcić trochę czasu na przewidzenie ruchu przeciwnika by położyć prawidłowego stuna. Na lane co prawda łatwo jest odpuścić sobie stuna i postawić na 8 sekundową ścianę... Ale to jest właśnie problem, bo niektóre postaci mają blink i z twojej wspaniałej ściany mogą porobić sobie zwykłe jaja. Oprócz tego źle położona ściana w teamfighcie może przesądzić o wszystkim. Odgrodzisz od swojej drużyny carry, dasz supportowi bezpieczną barykadę przez którą może spokojnie rzucić sobie zaklęcia. A Chaos Dunk (Echo Slam) też wymaga trochę pomyślunku. Raz się zastanawiałem "Poczekać 10 sekund na creep-wave i zainicjować zadając dwa razy więcej obrażeń od pogłosu, czy wbić od razu i nie narażać się na inicjację z ich strony?" :'D
Prócz tego - ES ma tragicznie niski manapool w early co pozwala mu położyć bez clarity jedynie 3-4 Fissure bez powrotu do bazy. CM może pozwolić sobie na nietrafienie jednym czy dwoma, przecież ma 5 many co sekundę :3
Poza tym CM ma cycki a ES tylko totem .3.


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#20 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 09 October 2013 - 14:49

Takie tam Huskarem.