Skocz do zawartości


Zdjęcie

Swiat w Alfie a obecnie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Swiat z Alfy i obecnie! (52 użytkowników oddało głos)

Wolicie światy generowane w Alfie czy obecnie?

  1. Głosowano Wolę Alfę (21 głosów [40.38%])

    Procent z głosów: 40.38%

  2. Głosowano Raczej wolę Alfę (7 głosów [13.46%])

    Procent z głosów: 13.46%

  3. Nie mam zdania (3 głosów [5.77%])

    Procent z głosów: 5.77%

  4. Raczej obecnie (3 głosów [5.77%])

    Procent z głosów: 5.77%

  5. Wolę światy obecne! (9 głosów [17.31%])

    Procent z głosów: 17.31%

  6. Nie grałem na Alfie! (9 głosów [17.31%])

    Procent z głosów: 17.31%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 eGhuthek

eGhuthek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 15 June 2013 - 09:18

Wolicie świat w Alfie czy obecnie?

Dopiszcie dlaczego to właśnie wybraliście.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Ter0

Ter0

    Grababrushandputalittlemakeup

  • Użytkownik+
  • 526 postów

Napisano 15 June 2013 - 09:35

Nie grałem w alphe ale w myślę, że w becie światy generowały się lepiej, nie były takie realistyczne tak jak teraz się generują, ciekawiej się grało, była radość chociażby z węgla, teraz surowce generują się kilka razy częściej, teraz diamenty można zdobyć w kilka minut od stworzenia świata.

Osobiście wolałem stary generator map.


galaxyfull_by_mrterogion-d8beuhm.png

 


#3 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 15 June 2013 - 10:22

Ech... Przestańcie z tymi rudami. Wiele razy trafiałem już na takie posty, jak i na odpowiedzi pokazujące dane z MCEdita (dwa chunki, jeden z alphy, drugi z bety) które udowadniają, że to bujda.



#4 VX7NORBA

VX7NORBA

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 322 postów
  • VX7

Napisano 15 June 2013 - 12:46

@UP 

To co że są podobne a nawet takie same wyniki? Skoro i tak je trudno znaleźć? W alphie do 1.1.2_01 generator był najlepszy z całej gry. Ta jednolitość, te pięknie generowane góry. Gdyby ustawić max wysokość tych gór extreme hills to by było ścierwo, a extreme hills to najlepszy biom aktualnie (dla mnie). Najlepsze jednak jest to, że na tych wersjach nie było X-ray. 


nzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.png


#5 Sareth22

Sareth22

    Znawca

  • Użytkownik
  • 205 postów
  • Sareth22

Napisano 15 June 2013 - 13:07

Moim zdaniem mogli by przywrócić stary generator światów ale z dodatkami typu opuszczone kopalnie podziemne twierdze jungle

itd. 

I światy były by ... super że się ładnie wyrażę ;)



#6 kacper008

kacper008

    Nowy

  • Użytkownik
  • 24 postów
  • sekator

Napisano 15 June 2013 - 15:14

Lepsza była Alpha poniewaz światy jakieś takie same w sobie były ładniejsze , było dużo gór wiele jaskin i więcej spawnerów ( teraz na 50 save'ów znalazłem 1 spawner ) . A wiec wole Alphe. Jeżelinikt nigdy nie gral w Alphe polecam użyjcie MVC!!! :D



#7 roszymek

roszymek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 499 postów
  • roszymak

Napisano 15 June 2013 - 15:49

Aktualnie światy generują się ciekawiej. Mamy np. więcej rodzajów drzew, dużo struktur. W czasie alphy najbardziej popularne były domy wydrążone w górach a teraz dzięki ciekawszemu generatorowi już się od tego odchodzi. Grałem na wersji alpha jakiś miesiąc temu więc moja ocena jest bardziej obiektywna niż kogoś kto po prostu na alphie zaczynał i woli ją, bo miała ona klimat.


    

                              Chcesz zobaczyć ciekawe animacje? Nie?... A może jednak?

                                               

                                              https://www.youtube....W2NA7ew/videos 

                                          


#8 Drax98

Drax98

    Nowy

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Draxiu

Napisano 15 June 2013 - 19:41

Z tego co wiem to we wczesniejszych wersjach, generator byl taki bajkowy raczej, a teraz mojang stara sie troche bardziej upodobnic go do rzeczywistosci.


b_560_95_1.png


#9 PanSzczotka

PanSzczotka

    Niczym Szlachta

  • Użytkownik+
  • 723 postów
  • Brushes_Shoppe

Napisano 15 June 2013 - 19:54

Wedlug mnie generator w Alphie byl po prostu inny. Chodzi mi o to ze tam mozna bylo zobaczyc mieszane biomy np. wysokie gory w lesie, a teraz sa osobno. Dla niektorych obecny generator jest lepszy, a dla innych gorszy. Dla mnie prawde mowiac bez znaczenia, poniewaz sa modyfikacje ktore dodaja generator ze starszych wersji


gallery_50204_53_61125.png


#10 Heliocid

Heliocid

    Herbaciany indywidualista

  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 15 June 2013 - 23:20

Uważam, że aktualnie generator światów jest bardziej monotonny niż na alphie. Wtedy dużo częściej można było zobaczyć sporych rozmiarów latające wyspy czy piękne klify, podczas gdy teraz spotkamy co najwyżej pagórki i bezkresny ocean.



#11 Szczepan123

Szczepan123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 16 June 2013 - 07:23

Tak jak ktoś napisał lepsze są Alphy. Ponieważ świat generował się o wiele lepsze niż jest to obecnie! 



#12 Maximus

Maximus

    Dziesiąty Upiór Pierścienia

  • Użytkownik+
  • 414 postów

Napisano 16 June 2013 - 14:30

Dzisiejszy generator jest moim zdaniem bardziej ,, urozmaicony " .
Dziś , kiedy zrobiłem nowy save , ukazało mi się piękne bagno z wieloma drzewami
w ciemnym odcieniu ..... Poprostu ekstra .
Mamy teraz więcej biomów , a szczególnie wszystko ładnie wygląda ze wzniesienia .... ^=^

#13 Imael

Imael

    Żyd

  • Użytkownik
  • 513 postów
  • Imael

Napisano 16 June 2013 - 15:43

Jakoś tak wolę stary generator - pewnie ze względu na wspomnienia tego jak jeszcze chciało mi się grać w minecrafta...


JP


#14 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 20 June 2013 - 13:42

Ja wolę Alphe. Tam świat jest po prostu nieprzewidywalny. Nigdy nie wiesz co cię spotka. Góry, łąki, nawet EPICKIE jaskinie. Obecnie generator  jest zbyt nudny.


g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

#15 Sergeant Nonsense

Sergeant Nonsense

    Wielki mistrz idiotyzmu

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 20 June 2013 - 21:47

To co Imael powiedział. 'nuff said.
Dołączona grafika

#16 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 21 June 2013 - 08:43

Ja wole ten co teraz jest, ale tylko dla tego, że teraz jest na nim więcej biomów itp. Ale w Alphie za to był fajny klimat;].



#17 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 25 June 2013 - 13:52

Światy generowane w Alphie miały ten swój urok. Nie były takie proste i schematyczne jak w generatorze obecnym. Tam istniały góry w kształcie słonia, teraz najzwyklejsze kamienne wzgórza. Dlatego wolę światy generowane w Alphie.


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#18 slodkimis

slodkimis

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • slodkimis

Napisano 25 June 2013 - 13:55

Teraz generują się (moim zdaniem lepsze tereny), ale nie mają już swojego uroku. Ta oczojebna trawa była najlepsza.;)



#19 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 postów

Napisano 25 June 2013 - 14:41

Alpha lepsza ;) Bardziej interesujące generowały się struktury 


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#20 Asasyn_

Asasyn_

    I see you

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 25 June 2013 - 20:05

Alpha!

 

Tam Zaczynałem - i chyba tam skończę

 

Wtedy Generator był wręcz "nieogarnięty" Tworzył dziwaczne góry oraz łąki - i to się ludziom podobało :)