Jump to content


Photo

Pory roku


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Inggwe

Inggwe

    Znawca

  • Użytkownik
  • 249 posts

Posted 16 April 2013 - 18:11

W 1.6 PODOBNO mają być dodane pory roku.Co o nich sądzicie? Chcielibyście takie coś? Jak myślicie jakby to wyglądało ? :) 

 

Zapraszam do dyskusji :)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Lengom

Lengom

    Nowy

  • Użytkownik
  • 40 posts
  • lengom

Posted 16 April 2013 - 18:18

Myślę że to nie najgorszy pomysł . Jednak pory roku musiałyby wyglądać inaczej w każdym biomie . Nie wyobrażam sobie na przykład sniegu na pustyni . :D

#3 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 posts

Posted 16 April 2013 - 18:28

To moim zdaniem bardzo dobry pomysł, który zwiększy realistyczność gry. Jednakowoż po wprowadzeniu pór roku zniknąć musi m.in biom zimowy, bo jaki sens ma wieczna zima przy porach roku?

Popieram również UP.


"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#4 Sarchio

Sarchio

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 posts

Posted 16 April 2013 - 18:28

Myślę, że Mojang zrobi tak jak zawsze: Tajga, mroźna zima, a dwa klocki dalej pustynia. Poza tym myślę, że nie uwzględnią takich rzeczy, jak temperatura i będzie się to ograniczało jedynie do wolniejszego rośnięcia upraw.


9xr3.jpg


#5 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 posts
  • Asaki12

Posted 16 April 2013 - 19:18

Jakoś mi to nie podchodzi, już dawno przestało mi zależeć na znikomej realistyce tej gry. >.< Ale kto wie, może jednak wyjdzie (o ile wyjdzie) z tego coś ciekawego.


ab52e3ec7e8af226med.jpg


#6 DarknessXIII

DarknessXIII

    grim & kvlt

  • Użytkownik+
  • 655 posts
  • KvltSinceBirth

Posted 16 April 2013 - 19:45

Jak na razie wstrzymam się od oceniania tego pomysłu - najpierw niech pokażą, jak to będzie wyglądać, bo nie wiemy jeszcze, czego mamy się spodziewać. Jak powiedział ktoś UP -  mogą uwzględnić temperaturę lub też nie, mogą dać spadanie liści z drzew na zimę lub nie. Czekam na więcej informacji.


Profile:
RYM
MAL


#7 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 posts
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Posted 16 April 2013 - 20:29

 Uważam, że wtedy dobrze byłoby usunąć/zmodyfikować niektóre biomy. Tajga znów bez śniegu (no ale nie zimą) itp. Ale dżungla, pustynia? Klimat umiarkowany nie panuje na całym świecie. Jednak dżungla otoczona zimowymi krajobrazami... Sądzę, że wraz z porami roku powinni usprawnić system rozmieszczania biomów, żeby nie było tego typy dziwactw.



#8 DrakenX6

DrakenX6

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 posts
  • DrakenX6

Posted 17 April 2013 - 07:55

Dla mnie jest to niezły pomysł, ponieważ: 

- będą 4 pory roku, czyli Wiosna, Lato, Jesień, Zima, 

- można będzie obserwować piękne zmiany na drzewach (o ile Mojang takie coś podstawi), 

- dodadzą zmieniające się textury trawy, 

- może i kwiatki będą pojawiać się tylko podczas wiosny (gdy się użyje mączki), 

- może, gdy spadnie śnieg w zimie to wszystkie kwiatki i rośliny z powierzchni znikną (to by było ciekawe)

- na pewno nie można będzie uprawiać roślin (pewnie woda będzie zamarzała)

Zastanawiam się tylko nad jednym, to co napisał Lengom: 

 

 

 

Myślę że to nie najgorszy pomysł . Jednak pory 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 musiałyby wyglądać inaczej w każdym biomie . Nie wyobrażam sobie na przykład sniegu na pustyni . :D

 

Ja też sobie tego nie wyobrażam, ale Mojang zawsze może wprowadzić coś nieziemskiego do minecrafta :P


67ed849ba65d029c84a4d164bbaf1371.jpg

 

ZAPRASZAM KLIK!

 


#9 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Posted 17 April 2013 - 17:41

Jeśli tylko wprowadzą opcję wyłączenia pór roku, mogę zobaczyć nawet lód na pustyniach ;__;

#10 Russian_

Russian_

    Raring Ringtail

  • Użytkownik
  • 302 posts

Posted 18 April 2013 - 14:23

Jak dla mnie to raczej niezbyt dobry pomysł... a jak dodadzą te pory roku? to co się stanie z biomami? tymi które są od Alphy?


Браво, знаш Сербском цирилице! хД


#11 Biały

Biały

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 posts
  • WhiteOrleander

Posted 18 April 2013 - 14:59

A co się ma stać? Czy jedno drugiemu w czymś przeszkadza?



#12 ErykPL

ErykPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 posts

Posted 18 April 2013 - 16:20

.

Edited by ErykPL, 03 May 2020 - 20:22.


#13 roszymek

roszymek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 499 posts
  • roszymak

Posted 18 April 2013 - 22:04

                                                             A B S O L U T N I E, KATEGORYCZNIE          

                                                                               N I E.


    

                              Chcesz zobaczyć ciekawe animacje? Nie?... A może jednak?

                                               

                                              https://www.youtube....W2NA7ew/videos 

                                          


#14 Rapsodia

Rapsodia

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 753 posts
  • Bruzdi

Posted 18 April 2013 - 22:12

Wg. mnie dobrze by było jakby Mojang zajął się optymalizacją gry, a nie dodawaniem coraz to większej ilości niepotrzebnych rzeczy zmniejszających i tak już małą ilość fps'ów. Pomysł może i nie jest głupi - na pewno to kolejne urozmaicenie gry. Ale czy niezbędne? Nie wolelibyście np. żeby Wasza ulubiona gra chodziła płynnie zamiast zacinać się przy wykopywaniu klocków, sprawiającym tym samym, że nie da się grać? Z tych wszystkich genialnym pomysłów można by zrobić kilka gier, zamiast pakować wszystko w jedną. 



#15 RRRycerz

RRRycerz

    Fan Gothic'a

  • Użytkownik+
  • 984 posts

Posted 20 April 2013 - 06:25

Według mnie to nie jest najgorszy pomysł ale sądze żeby zoptymalizowali grę. Wracając do pór roku to dobry pomysł bo tego mi najbardziej do szczęścia potrzeba (i starszego generatora :(). Zapewne czerpali oni pomysł z modyfikacji "Season Mod" ;) 


Jakby ktoś chciał moje wypociny ;) :

https://www.youtube....r/BlackTavish98


#16 YisRaise

YisRaise

    Władca Mroku

  • Użytkownik
  • 226 posts
  • YisRaise

Posted 20 April 2013 - 19:32

Pory roku na pewno wzbogacą klimat, florę i wygląd naszego otoczenia wokoło domu, Mnie chyba najbardziej do tego przypadnie jesień i o ile się nie mylę, te pomarańczowe liście i trawa. To będzie ciekawe, jednej nocy masz jeszcze lato, nagle trawa stała się pomarańczowa i bum jesień.

 

Mogli by to wzbogacić o to, że jak jest lato to szybciej ci pasek głodu spada ( ze zmęczenia w wysokiej temperaturze ) tak samo w zime ( z zimna i wysiłku )



#17 WaP

WaP

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 96 posts
  • WAP2011

Posted 20 April 2013 - 20:08

Ciekawe co ile się będą pory roku zmieniały. 70 dni? Może więcej.


Dołączona grafika


#18 YisRaise

YisRaise

    Władca Mroku

  • Użytkownik
  • 226 posts
  • YisRaise

Posted 20 April 2013 - 21:44

@up mi się wydaje, że 70 to trochę za dużo, prędzej zrobią coś w okolicach 24-30 gdyż wydaje się to optymalną ilością.



#19 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Posted 20 April 2013 - 21:53

@Up - chyba żaden mój świat nie przetrwał 20 dni, srsly ;_;


  • Damianex1234 likes this

#20 duchs

duchs

    Nowy

  • Użytkownik
  • 30 posts
  • duchs

Posted 21 April 2013 - 10:05

Hej pory roku a po co to komu ?

 

są ważniejsze i ciekawsze rzeczy w minecraft do zrobienia:)