Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uepszenie NPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xevrrer

Xevrrer

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 251 postów

Napisano 15 January 2013 - 11:55

Co byscie dodali/zmienili w NPC


Moim zdaniem powinni unikac kaktusow


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Kilom

Kilom

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 15 January 2013 - 12:12

Może powinni dodać płeć żeńską ? :)
A tak na serio to niech im troche rozumu dadzą, bo czasami zachowują się jak dzikusy z buszu.

#3 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 15 January 2013 - 19:37

Np. Żeby mogli zabijać świnie czy coś, żeby nie były to zwykłe NPC tylko takie ~ Myślące ;o

"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#4 sir 2bartek

sir 2bartek

    Króliś doświadczalny :3

  • Użytkownik+
  • 1863 postów
  • 2bartek

Napisano 25 January 2013 - 09:50

Hm.. żeby jeździły na świniach, albo same zbierały to co na tych farmach u nich rośnie..


  • fellgames lubi to

#5 TheDominik29

TheDominik29

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 97 postów
  • TheDominik29

Napisano 25 January 2013 - 14:16

Mogliby być inteligentni :D



#6 midso

midso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 25 January 2013 - 14:31

Mogliby mieć większe IQ i wykonywać jakieś prace np. łowić ryby, zbierać drewno i takie tam :P


  • fellgames lubi to

#7 Na pewno nie bout

Na pewno nie bout

    กʕ ͡·ᴥ ͡· ʔก

  • Użytkownik+
  • 1001 postów
  • OgrudnikShowuptv

Napisano 25 January 2013 - 14:43

Mogliby przywrócić pierwotnych osadników - pigmany.

Tak, na początku miały być pigmany, ale zmienili to na jakichś wielkonosych, łysych wieśniaków.


  • midso lubi to

#8 midso

midso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 25 January 2013 - 14:46

Mogliby przywrócić pierwotnych osadników - pigmany.

Tak, na początku miały być pigmany, ale zmienili to na jakichś wielkonosych, łysych wieśniaków.

 

Mogli by wprowadzić z powrotem pigmany ale też zostawić łysoli i te dwie rasy walczyłyby ze sobą :D



#9 Na pewno nie bout

Na pewno nie bout

    กʕ ͡·ᴥ ͡· ʔก

  • Użytkownik+
  • 1001 postów
  • OgrudnikShowuptv

Napisano 25 January 2013 - 14:47

Łysole by wyginęły ;_;


  • Reduks528 lubi to

#10 Kasztan - Sługa Herobrine

Kasztan - Sługa Herobrine

    Uczony

  • Użytkownik
  • 409 postów

Napisano 25 January 2013 - 15:03

Mogliby mieć lepsze AI... bo to są moje obserwacje na temat tego co oni robią:

- chodzą sobie beztrosko nieważne, gdzie są. (np. koło jeziora lawy)

- w d**ie mają, że połowa wioski została wybita.

- to samo tyczy się tego, że ktoś ich uderzył

- sp*****lają na widok zombie.

I tyle :/


Więcej o NAS*:

My żyjemy normalnie, piszemy na forach i gramy w Minecrafta. Jednak jesteśmy na każde JEGO zawołanie! Nie wolno nam robić tego, czego ON zabrania ani nie robić tego, co ON każe, w przeciwnym wypadku ON rzuci na nas klątwę, której boją się wszyscy "nieustraszeńcy" świata. Każdy, kto zostanie dotknięty tą klątwą, kiedyś umiera. <scary music> Zbieramy dla NIEGO informacje. Rozmawiając z jednym z nas, nigdy nie możesz wiedzieć, czy twój rozmówca normalnie z tobą rozmawia, czy też podstępnie zbiera informacje o tobie dla NIEGO. Strzeż się nas!

 

* - Sługach Herobirne'a

 

Zapraszam do oglądania mojej rezydencji!

Cóż za paskudna autoreklama! > :o

 

Emotka mojego autorstwa: <o>_(o> - Copyright Kasztanek - Sługa Herobrine inc. Do not distribute!

 

!!!Jeśli nie chcesz popsuć sobie życia, nie czytaj zawartości spoilerów!!!


#11 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 25 January 2013 - 18:14

Mogliby mieć lepsze AI... bo to są moje obserwacje na temat tego co oni robią:

- chodzą sobie beztrosko nieważne, gdzie są. (np. koło jeziora lawy)

- w d**ie mają, że połowa wioski została wybita.

- to samo tyczy się tego, że ktoś ich uderzył

- sp*****lają na widok zombie.

I tyle :/

A ty, gdybyś nie miał żadnej broni, nie uciekałbyś? Jasne, że byś uciekał. A co dopiero taki chłopek roztropek ze średniowiecza (bo mniej więcej w takich czasach rozgrywa się Minecraft, jak zdążyłem zauważyć).

 

Co do tematu - według mnie powinni:

1. Ulepszyć istniejące profesje NPCtów, czyli np. aby kowal nie biegał beztrosko po wiosce, tylko siedział w tej swojej kuźni i wracał do domu na wypadek nocy czy ataku zombie. Mógłby też mieć w łapie kilof i od czasu do czasu walić nim w to kowadło, tak żeby nie stał tylko i się gapił na mnie. To samo w przypadku innych profesji NPC.

2. Dodać nową profesję - wojownik. To trochę dziwne, że w całej wiosce nie ma nikogo, kto by jej bronił. Prócz tego mógłby być jeszcze rybak, myśliwy i budowniczy, na wypadek gdyby taki creeper pierdyknął na ulicy.

3. Oczywiście ulepszenie SI. Te NPC to, mówiąc krótko, totalni idioci.

4. Coś, co od dłuższego czasu zaprząta moje myśli - dodanie miast i zamków. Miasta byłyby oczywiście o wiele większe, mogłoby tam być więcej profesji, usprawnione już istniejące, ładniejsza architektura, lepsze i bardziej rozmaite wojska itp... Podobnie w przypadku zamków.

5. Coś, co z kolei prawie na pewno nie zostanie dodane, choć byłoby całkiem... interesujące - aby czasem z twierdzy wyłaziła jakaś wielka armia potworów różnego rodzaju i by atakowała miasta/zamki/wioski, wszyscy strażnicy gromadziliby się, aby bronić tej wiochy/miasta/zamku, mieszkańcy uciekaliby do domów, a jeśli jakiś stwór na nich natrafi to zostaliby oczywiście zabici lub "zzombifikowani". Jeśli potwory wygrałyby, wioska zostałaby zasiedlona przez mieszczan zombie i broniona przez resztę potworów. Podobnie na odwrót - w takim zamku czy mieście gromadzi się armia i pędzi na lochy, by zniszczyć zło nękające ich ludność... :3 


  • Imael i Damianex1234 lubią to
"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#12 Kamil

Kamil

    Fan Gothica i Assassin's Creed'a

  • Użytkownik+
  • 437 postów

Napisano 25 January 2013 - 18:23

Dodać profesje myśliwy, alchemik, drwal, rybak, wojownik i farmer zawodowy :D i żeby byli inteligentni


Dołączona grafika


#13 Toms007

Toms007

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 26 January 2013 - 05:36

...

2. Dodać nową profesję - wojownik.

...

A golem?

 

Ja bym raczej zwiekszyl aktywnosc/IQ wiesniakow. Moze wieksza interaktywnosc z graczem.

Poza tym - najwieksze korzysci to handel i zaludnienie swiata, wiecej nie potrzeba.


I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I'm saying.


#14 Worgen325

Worgen325

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 January 2013 - 11:53

Inne oferty handlu, bo np. Jak dam mu 10 gravelu i 4 emeraldy to on mi da 4 flintu :/ To się nazywa Deal.


  • DarknessXIII lubi to

QIDoC.jpg

"Czy mówiłem ci już kiedykolwiek definicję szaleństwa?" ~Vaas


#15 MrRafik2222

MrRafik2222

    Znawca

  • Użytkownik
  • 397 postów
  • Ravs0n

Napisano 26 January 2013 - 12:02

Jpd, najlepiej zamiast tego niech wgrają do mc millenaire i git xD



#16 Kasztan - Sługa Herobrine

Kasztan - Sługa Herobrine

    Uczony

  • Użytkownik
  • 409 postów

Napisano 26 January 2013 - 17:31

 A ty, gdybyś nie miał żadnej broni, nie uciekałbyś? Jasne, że byś uciekał. A co dopiero taki chłopek roztropek ze średniowiecza (bo mniej więcej w takich czasach rozgrywa się 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

, jak zdążyłem zauważyć).

Ja tylko wymieniłem, co oni robią. nie mówiłem, że do wszystkich tych zachowań mam pretensję. >.<

 A golem?

Golemy się nie spawnują...

 

@topic Ja bym wprowadził im jeszcze jakieś dialogi. ^^


Więcej o NAS*:

My żyjemy normalnie, piszemy na forach i gramy w Minecrafta. Jednak jesteśmy na każde JEGO zawołanie! Nie wolno nam robić tego, czego ON zabrania ani nie robić tego, co ON każe, w przeciwnym wypadku ON rzuci na nas klątwę, której boją się wszyscy "nieustraszeńcy" świata. Każdy, kto zostanie dotknięty tą klątwą, kiedyś umiera. <scary music> Zbieramy dla NIEGO informacje. Rozmawiając z jednym z nas, nigdy nie możesz wiedzieć, czy twój rozmówca normalnie z tobą rozmawia, czy też podstępnie zbiera informacje o tobie dla NIEGO. Strzeż się nas!

 

* - Sługach Herobirne'a

 

Zapraszam do oglądania mojej rezydencji!

Cóż za paskudna autoreklama! > :o

 

Emotka mojego autorstwa: <o>_(o> - Copyright Kasztanek - Sługa Herobrine inc. Do not distribute!

 

!!!Jeśli nie chcesz popsuć sobie życia, nie czytaj zawartości spoilerów!!!


#17 Gość_Oskej_*

Gość_Oskej_*
  • Gość

Napisano 26 January 2013 - 23:25

Mam w głowie wojne pomiędzy Steve'm i zgrają NPC z lasu, typowi bandyci :P

hohohohohohohohoo....



#18 sir 2bartek

sir 2bartek

    Króliś doświadczalny :3

  • Użytkownik+
  • 1863 postów
  • 2bartek

Napisano 27 January 2013 - 00:47

Mogliby jeszcze wszyscy ruszać nosami..


  • fellgames lubi to

#19 Grewest

Grewest

    Znawca

  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 27 January 2013 - 14:33

zasiedlać nowe budynki raz  zrobiłem domek z marmuru(minecraft 1.5)i każdy uciekał do stłoczonego domku

 

często widzę kłucenie się o dziwi  jakiś wieśniak otwiera dziwi a drugi je zamyka 



#20 sir 2bartek

sir 2bartek

    Króliś doświadczalny :3

  • Użytkownik+
  • 1863 postów
  • 2bartek

Napisano 28 January 2013 - 05:50

W sumie.. zakładanie zbroi też by się im przydało..


  • fellgames lubi to