Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Nowy dworzec PKP Katowice i Galeria Katowicka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 31 August 2012 - 16:28

! ! DUŻA AKTUALIZACJA ! !


Mam do zaprezentowania budowle mojego dzieła. Jest to Dworzec PKP Katowice+Galeria Katowicka+Podziemny dworzec autobusowy. Zadanie nie było proste, Bazowałem na oficjalnych projektach, oraz zdjęciach znalezionych w internecie. Hala dworca jest w 85% zgodna z oryginałem, jest to druga wersja dworca, została znacznie
powiększona ,(więcej wolnej przestrzeni, wnętrze jest podobne do tego na dworcu)oraz całkowicie przeprojektowana w stosunku do poprzedniej. (szczegółowy opis będzie wraz z zdjęciem )
/DODAŁEM NOWE ZDJĘCIA Z PODZIEMNYM PARKINGIEM I POPRAWKAMI NA PERONACH,(POPRAWKI OBJĘŁY RÓWNIEŻ HALĘ DWORCA, GALERIĘ ORAZ PLAC WOKÓŁ CAŁEGO KOMPLEKSU, KOLEJNA DAWKA ZDJĘĆ NIEBAWEM)/
A teraz fotki:

-Cały kompleks:

Dołączona grafika
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika


1)Dworzec pkP
16 kielichów są bliższe oryginałowi(męczyłem się długo z ich odtworzeniem :
Dołączona grafika
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
​Plac przed dworcem wygląda przejrzyściej


Dołączona grafika
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
główna hala dwocowa:

Dołączona grafika
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dołączona grafika
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Kasy biletowe zostały przeniesione na drugą stronę oraz lepiej wyglądają :
Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pasaż handlowo usługowy:
Dołączona grafika
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------\
Na wprost wejście do tunelu prowadzącego na perony

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------\
Wygląd hali jest w jasnych kolorach z akcentami niebieskiego
Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wygląd tunelu został całkowicie przeprojektowany:

Dołączona grafika


Dołączona grafika





Perony przeprojektowałem całkowicie, są większe i większe oryginałowi(w 99% ukończone):


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika



2) Galeria katowicka(Najtrudniejsza budowla)
- Wnętrza nadal nie ma ponieważ uważałem ze nie jest to potrzebne, i nie mam też pomysłu na to, Galeria została troszkę przeprojektowana.
Dołączona grafika
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3) podziemny dworzec autobusowy.
Na dworzec można wejść od dworca oraz od placu. wraz z dworcem jest "zbudowana " podziemna ulica Dworcowa,

Dworzec do jedna wielka "wyspa" przy której zatrzymywać będą się autobusy. Wyszło jak wyszło: projekt może nie jest aż tak ważny, ale to całość wielkiego kompleksu:
Dołączona grafika
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pod dworcem autobusowym na (-2 piętrze ) parking na 500 miejsc:


Dołączona grafika


Dołączona grafika



Dołączona grafika


A tutaj cały album:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



A tu drugi album z większa ilością fotek

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



(Jeżeli chcecie zobaczyć poprzedni dworzec idźcie cały czas prosto na zachód, daleko jest wersja poprzedniego dworca.)

Mam nadzieje że podoba sie, Naprawdę spędziłem przy tym wiele miesięcy pracy ;). Oczywiście prace będą nadal kontynuowane, bede umieszczać dalsze screeny i informować was o wszystkim

A w kwestii sava to rozmyślam nad tym :D


Pozdrawiam :)

Użytkownik krzysmat94 edytował ten post 04 November 2012 - 13:52


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 31 August 2012 - 16:37

Piękne. Czekam na save.
"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#3 Grubszy

Grubszy

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 31 August 2012 - 21:00

podoba mi się a save będzie?

#4 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 31 August 2012 - 22:17

Save'a udostępnię, lecz jeszcze trzeba poczekać trochę ;),

#5 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 September 2012 - 21:43

za niedlgo udostepnie nowe screeny. Koncze powoli podziemny dworzec autobusowy i podziemna ulice. I kilka istotnych poprawek. mozliwe ze dam sava

#6 patrycja1901

patrycja1901

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 101 postów
  • patrycja1901

Napisano 26 September 2012 - 15:45

Uuuuuu, ładnieee ;D Estetycznie zrobione ^^ 10/10 ;p

Kanał prowadzony przeze mnie i Elenorsara: 

https://www.youtube....GjWdWMXwHojLWMQ


#7 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 01 October 2012 - 20:02

Niebawem DUŻA aktualizacja !!......

#8 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 06 October 2012 - 16:20

nowa wersja calej budowli. Zapraszam !

#9 eGhost

eGhost

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • eGhost

Napisano 14 October 2012 - 03:08

Budowla imponująca i ze smakiem. Co do galerii, to powinieneś coś jednak zrobić z jej wnętrzem. Nie musi przecież być zgodne z oryginałem (nie w tej skali).
Zastanawiałeś się może nad kontynuacją budowy Katowic - choćby otoczenia już zbudowanych budowli: ulice, chodniki, trawniki, drzewa, kilka okolicznych budynków, sklepów, itd. W budowie jest już Wrocław i Warszawa. Może kiedyś można by to było razem połączyć ;)

eGhost /..\ - - - - - - > strona projektu - http://eghost.pl/stage7.html

<<< Warszawa w Minecrafcie jak w Google Maps!!! >>>

 

eGhost on Planet Minecraft

 

panorama01.jpg


#10 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 14 October 2012 - 13:30

W kwestii Galerii Katowickiej to po krótkiej przerwie, zaczynam się za nią zabierać mam już na nią pomysł ale trochę to potrwa bo jeszcze jest przecież szkoła ;/wiec jak będę przy końcówce prac na pewno dam znać. W planach mam jeszcze budowę podziemnego parkingu samochodowego na poziome -2

A pomysł na budowę Katowic, to już dawno mi po głowie chodzi, tylko... na razie skupiam sie na tym co aktualnie robię, Musiałbym pochodzić po Katowicach i porobić fotki to po pierwsze, a po drugie Katowice to "jeden wielki plac budowy" Wiec na dzień dzisiejszy mało bym, w tej kwestii zrobił. Łatwe nie będzie, ale sadzę ze kiedyś sie za taki projekt zabiorę w przyszłości ;)
Ale dzięki wielkie za propozycje ;)

#11 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 October 2012 - 15:04

Prace nad podziemnym parkingiem ukończone ;) Za niedługo zabieram się za Galerię.

#12 Artmal17

Artmal17

    Captain Artmal17

  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 18 October 2012 - 16:32

Piękna budowla ;) Widać, że się napracowałeś, bravo dla Cb xD Moja ocena to 10/10

Mat530 - Autograf :D


Dołączona grafika


#13 marek070070707

marek070070707

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 October 2012 - 19:24

Jak byś dał save to można by było na serwa wrzucić jaiegoś :P 9/10
Dołączona grafika

#14 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 20 October 2012 - 19:30

Jak wszystko będzie zrobione postaram sie udostępnić ;-)

#15 marek070070707

marek070070707

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 October 2012 - 19:30

Spoko
Dołączona grafika

#16 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 24 October 2012 - 18:22

hmmm. W poniedziałek (29.10.2012) jest oficjalne otwarcie dworca PKP w Katowicach, i tak myślę czy z tej okazji nie udostępnić sava? Co wy na to?, czy wolicie poczekacie az Galeria będzie w pełni ukończona. ? ;)

#17 Frish87

Frish87

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • FrishPL

Napisano 30 October 2012 - 17:54

Estetyczne.
Ładnie ozdobione.


Podoba mi się ;)

23tmdz8.jpg
| Minecraft Player | Battlefield 3 Player | GTA San Andreas Player | Gimp User |

Główny Administrator techniczny serwera Mc4You
IP : s1.mc4you.pl


#18 LteKa

LteKa

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 30 October 2012 - 19:00

Zaje[Cenzura] :D

#19 krzysmat94

krzysmat94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 01 November 2012 - 10:14

Dzieki wielkke :-)

#20 Swiecznik11

Swiecznik11

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 15 January 2022 - 10:25

! ! DUŻA AKTUALIZACJA ! !



Mam do zaprezentowania budowle mojego dzieła. Jest to Dworzec PKP Katowice+Galeria Katowicka+Podziemny dworzec autobusowy. Zadanie nie było proste, Bazowałem na oficjalnych projektach, oraz zdjęciach znalezionych w internecie. Hala dworca jest w 85% zgodna z oryginałem, jest to druga wersja dworca, została znacznie
powiększona ,(więcej wolnej przestrzeni, wnętrze jest podobne do tego na dworcu)oraz całkowicie przeprojektowana w stosunku do poprzedniej. (szczegółowy opis będzie wraz z zdjęciem )
/DODAŁEM NOWE ZDJĘCIA Z PODZIEMNYM PARKINGIEM I POPRAWKAMI NA PERONACH,(POPRAWKI OBJĘŁY RÓWNIEŻ HALĘ DWORCA, GALERIĘ ORAZ PLAC WOKÓŁ CAŁEGO KOMPLEKSU, KOLEJNA DAWKA ZDJĘĆ NIEBAWEM)/
A teraz fotki:

-Cały kompleks:

201210061556432222.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20121012215535.png


1)Dworzec pkP
16 kielichów są bliższe oryginałowi(męczyłem się długo z ich odtworzeniem :
20121012215604.png
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
​Plac przed dworcem wygląda przejrzyściej


20121012215554.png
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
główna hala dwocowa:

20121012215628.png
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


20121012220015.png
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20121012215653.png
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Kasy biletowe zostały przeniesione na drugą stronę oraz lepiej wyglądają :
20121012215708.png
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pasaż handlowo usługowy:
20121012215719.png
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------\
Na wprost wejście do tunelu prowadzącego na perony

20121012215730.png
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20121012215741.png
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------\
Wygląd hali jest w jasnych kolorach z akcentami niebieskiego
20121012215938.png
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wygląd tunelu został całkowicie przeprojektowany:

20121104131740.png


20121104125900.png





Perony przeprojektowałem całkowicie, są większe i większe oryginałowi(w 99% ukończone):


20121104130023.png


20121104132314.png


20121104132348.png


20121104130005.png


20121104125900.png



2) Galeria katowicka(Najtrudniejsza budowla)
- Wnętrza nadal nie ma ponieważ uważałem ze nie jest to potrzebne, i nie mam też pomysłu na to, Galeria została troszkę przeprojektowana.
20121012220151.png
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20121012215954.png
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3) podziemny dworzec autobusowy.
Na dworzec można wejść od dworca oraz od placu. wraz z dworcem jest "zbudowana " podziemna ulica Dworcowa,

Dworzec do jedna wielka "wyspa" przy której zatrzymywać będą się autobusy. Wyszło jak wyszło: projekt może nie jest aż tak ważny, ale to całość wielkiego kompleksu:
20121012220042.png
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20121012220047.png
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20121012220113.png
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pod dworcem autobusowym na (-2 piętrze ) parking na 500 miejsc:


20121104130133.png


20121104130107.png



20121104130057.png


A tutaj cały album:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



A tu drugi album z większa ilością fotek

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



(Jeżeli chcecie zobaczyć poprzedni dworzec idźcie cały czas prosto na zachód, daleko jest wersja poprzedniego dworca.)

Mam nadzieje że podoba sie, Naprawdę spędziłem przy tym wiele miesięcy pracy wink.png. Oczywiście prace będą nadal kontynuowane, bede umieszczać dalsze screeny i informować was o wszystkim

A w kwestii sava to rozmyślam nad tym biggrin.png


Pozdrawiam smile.png

krzysmat94 masz jeszcze oryginalne rzuty i inne rysunki dworca pkp? Jestem studentem architektury i chce zaproponować nowe zadaszenie. Z góry dzięki.