Jump to content


Photo

Tworzenie modów do Minecrafta


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#1 ElDorado

ElDorado

    Znawca

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 30 August 2012 - 12:33

*
POPULAR

Witam ostatnio dostrzegłem że na forach polskich brakuje Tutorialów na temat tworzeniu modów do minecrafta
nie martwcie się zrobię dla was ten tutorial. do stworzenia Moda Potrzeba

-Chociaż Minimalna Znajomość Javy
-Znajomość Języka Angielskiego
-I Oczywiście Dużo Chęci
ModLoader


FORGE:


Co będzie:
-Własne miksturki
-Modyfikowanie nethera
-Materiały wybuchowe
-Gui
-Model moba
-Roślina a/b
-Forge
-Nowy Świat
-Własny piecyk
-Zbroja
-Własny łuk
-Wiele innych


Jeśli znaleźliście jakiś błąd prosze go podać pod tematem
Uwaga jeśli nie chcesz lub nie przydał ci się tut to nie stawiaj plusa, bo tak szczerze mówiąc mi nie zależy na nich.
  • norkiew, mistake010, Reduks528 and 7 others like this

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Rang3r

Rang3r

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 posts

Posted 30 August 2012 - 14:26

Czy jest możliwość samemu dostosowania buildcrafta albo redpower2 (czy cokolwiek innego) do nowej wersji 1.3.2?
Obecnie dużo graczy czeka aż twórcy modów wydadzą nowsze wersje pasujące do 1.3.2 dodając pewnie przy okazji kilka rzeczy. Te mody opierają się głównie na dodawaniu nowych rzeczy, nie zmieniają chyba drastycznie kodu (tak mi się wydaje). Nie chce mi się czekać na to, wolałabym żeby stara wersja działała od razu na 1.3.2 :P
Jest jakiś sposób? Ktoś się na tym zna może?

f267hd.jpg


#3 ElDorado

ElDorado

    Znawca

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 30 August 2012 - 15:40

da się czeba tylko edytować minecraft.jar i tam czeba wkleić pliki moda i recomplice

#4 Rang3r

Rang3r

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 posts

Posted 30 August 2012 - 16:01

recomplice? Czyli co :P
Co dokładnie trzeba zrobić?
Czy dałbyś radę to machnąć dla kilku modów?

f267hd.jpg


#5 ElDorado

ElDorado

    Znawca

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 30 August 2012 - 16:20

Pobierz mpc i sie dowiesz Instrukcja

otwórz mpc wejdź w folder jars potem w bin i otwórz minecraft.jar za Pomocą WinRAR i i wklej ModLoader i ten mod i wejdź w decomplice jak sie już decomplikuje i możesz zaktułalizować ale nie wiem jaki plik za to odpowiada wiem że ten plik jest tam gdzie decomplice

@refresh Dodałem Lekcje o Itemie

#6 olo2511507

olo2511507

    Znawca

  • Użytkownik
  • 235 posts

Posted 30 August 2012 - 16:28

Dobra instrukcja. Masz plusa.

"public static Item Nazwa = new (ID).setItemName("NAZWAITEMU");"
Ale tutaj pomiędzy new a (ID) powinno być chyba jeszcze Item. :)
Pomog?em? Daj +

#7 ElDorado

ElDorado

    Znawca

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 30 August 2012 - 16:55

Dzięki i Sorry Za Błąd

#8 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 posts
  • Asaki12

Posted 30 August 2012 - 19:01

Tylko sie pomyliłeś, czy ja zle zrobiłem? Bo ogarnąłem wszystko jak trzeba, wpisuje "javac" - nie działa. Wpisuje "java" - wychodzi. A więc...?

Ale szczerze jak patrze na resztę opisu, to dość ogólnie opisanie...

Poza tym o co chodzi z decomplice?

ab52e3ec7e8af226med.jpg


#9 ElDorado

ElDorado

    Znawca

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 30 August 2012 - 19:29

co wpisałeś w patch?

#10 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 posts
  • Asaki12

Posted 30 August 2012 - 19:38

D:/Java : D

ab52e3ec7e8af226med.jpg


#11 mikers93

mikers93

    Uczony

  • Użytkownik
  • 595 posts

Posted 30 August 2012 - 20:18

1. Jeśli ściągasz program jak w tym przypadku "Eclipse" to on sam ma w sobie jdk i różne odpowiedniki jednym słowem te punkty przed jedenastym są zbędne.
2. Słabo tłumaczysz tzn brak ss brak przykładów wystąpień po danym efekcie
3.Nie lepiej już znaleźć dobry i sprawny tutek

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


4. Nie da się pisać bez znajomości całego języka
5. Nie pisz że się napisałeś bo nic nie napisałeś co instalacje i opisz programu?? to nic w porównaniu w dalszej części pisania...

#12 olo2511507

olo2511507

    Znawca

  • Użytkownik
  • 235 posts

Posted 30 August 2012 - 21:35

@Up
1 Jednakowoż aby rozesłać ten plik dalej wypadałoby mieć MPC, aby zrobić z tego .class.
2 " brak ss brak przykładów wystąpień po danym efekcie" a jeśli można wiedzieć to z czego on ci ma tego ss zrobić? a i jakie wystąpienia po danym efekcie? przecież jest opisane tylko dodawanie itemów do gry i żadnych efektów ( no chyba że jasnowidz to z góry przepraszam :D) I tłumaczy w miarę dobrze dla osób które nie lubią się zaczytywać dlaczego tak a nie inaczej, on napisał po prostu co gdzie i jak
A co do 3 to z takim tutkiem jak podałeś to sobie możesz w minecrafcie g***o a nie moda napisać, oczywiście jest ono potrzebne jeśli chcesz zrobić coś bardziej zaawansowanego ale dla kogoś kto chce na początek dodać nowy blok lub przedmiot do minecrafta uczenie się algorytmów w jawie chyba nie jest zbyt zachęcające, a tak powoli i do skutku :).
(Nie znalazłem tam rzeczy typu
public static Item NAZWAITEMU = new Item(ID).setItemName("NAZWAITEMU");
)
4 Da się, wystarczy znajomość angielskiego dobry poradnik i odrobina logicznego myślenia.
5. Jeżeli napisał to samemu to napisał się, chociaż masz racje mówiąc że jest jeszcze sporo do napisania to przynajmniej pisze to po swojemu a nie kopiuje z jakiegoś forum.(Jeszcze dzisiaj został dodany tutaj temat też o tworzeniu modów który został ukradziony z MPC forum.)

A co do tematu to jeżeli masz zamiar codziennie dodawać nową część to w niektóre dni będziesz miał ciut więcej roboty :) Ale mam nadzieje ze będzie rozwijany a nie tak jak większość takich padnie po trzech czy czterech lekcjach
Pomog?em? Daj +

#13 Phobos

Phobos

    Phobos-Strach

  • Użytkownik+
  • 667 posts
  • Phobos

Posted 31 August 2012 - 06:17

Temat powinien być w Dziale poradniki :P


cover_photo_148879_1407528297.png


#14 mikers93

mikers93

    Uczony

  • Użytkownik
  • 595 posts

Posted 31 August 2012 - 09:55

@Up
1 Jednakowoż aby rozesłać ten plik dalej wypadałoby mieć MPC, aby zrobić z tego .class.
2 " brak ss brak przykładów wystąpień po danym efekcie" a jeśli można wiedzieć to z czego on ci ma tego ss zrobić? a i jakie wystąpienia po danym efekcie? przecież jest opisane tylko dodawanie itemów do gry i żadnych efektów ( no chyba że jasnowidz to z góry przepraszam :D) I tłumaczy w miarę dobrze dla osób które nie lubią się zaczytywać dlaczego tak a nie inaczej, on napisał po prostu co gdzie i jak
A co do 3 to z takim tutkiem jak podałeś to sobie możesz w minecrafcie g***o a nie moda napisać, oczywiście jest ono potrzebne jeśli chcesz zrobić coś bardziej zaawansowanego ale dla kogoś kto chce na początek dodać nowy blok lub przedmiot do minecrafta uczenie się algorytmów w jawie chyba nie jest zbyt zachęcające, a tak powoli i do skutku :).
(Nie znalazłem tam rzeczy typu

public static Item NAZWAITEMU = new Item(ID).setItemName("NAZWAITEMU");
)
4 Da się, wystarczy znajomość angielskiego dobry poradnik i odrobina logicznego myślenia.
5. Jeżeli napisał to samemu to napisał się, chociaż masz racje mówiąc że jest jeszcze sporo do napisania to przynajmniej pisze to po swojemu a nie kopiuje z jakiegoś forum.(Jeszcze dzisiaj został dodany tutaj temat też o tworzeniu modów który został ukradziony z MPC forum.)

A co do tematu to jeżeli masz zamiar codziennie dodawać nową część to w niektóre dni będziesz miał ciut więcej roboty :) Ale mam nadzieje ze będzie rozwijany a nie tak jak większość takich padnie po trzech czy czterech lekcjach


Czytasz się czasem siebie??
1 Chodziło mi wszystkie pliki do programowania itd bo w końcu ten program Eclipse służy nie tylko do pisania javy też C++ i ma wszystko w sobie.Tak masz rację że możesz ściągnąć ten MPC lecz znajomością języka javy sam sobie poradzisz.
2 Na przykład tu proste lecz się okazało trudne instalacja javy

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

sorki środowiska jdk (uwierz miałem kilka problem gdyby nie e dwa głupie ss to bym pewnie do dziś stał w miejscu instalacja (na nich wzorowałem się co ma się pokazać))
3 gó**o mogę zrobić?? Cały minecraft jest na javie i wszystkie (prawie bo niektóre nawet są na C++) pluginy mody itd. Bez znajomości javy mało zrobisz.To w takim razie niech twórca zrobi program co wykonuje za każdego osobno te polecenia i wtedy nie trzeba umieć języka javy. Ten kod w końcu jest z języka javy :)
4Idę uczyć się Chińskiego i napiszę kalkulator :D:D:D. Podstawy ang i porządna wiedza jeżyka javy
4b) słuchaj takim tutkiem to 3/4 będzie przychodziło co 30min bo coś nie tak coś tu będzie brakowało zawsze bo coś zawsze źle zrobią (gdy się nie nauczą z ciężką pracą języka javy to nic nie zrobią takim tutkiem...)

#15 ElDorado

ElDorado

    Znawca

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 31 August 2012 - 11:08

@Dodałem Kolejną Lekcję "3.Nowy Blok"

D:/Java : D


Spróbuj to D:\Java\jre6

#16 Phobos

Phobos

    Phobos-Strach

  • Użytkownik+
  • 667 posts
  • Phobos

Posted 31 August 2012 - 12:52

Hej! Napisałem coś! Poproś moderatora o przeniesienie twoich Tutków do działu poradniki!


cover_photo_148879_1407528297.png


#17 ElDorado

ElDorado

    Znawca

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 31 August 2012 - 14:41

nie musze cie suchać jeśli moderator będzie chciał to sam przeniesie i nie będe się prośił !!!

#18 olek985

olek985

    Uczony

  • Użytkownik
  • 423 posts

Posted 31 August 2012 - 19:47

Plusik na zachętę ale wykonanie nie jest do końca dobre ;). Trzeba nauczyć ich podstaw pisania modów... jakieś porady itp. Mi to nie przeszkadza bo podstawy znam :) ale wiedz że nie wszyscy.. ;)

Znalazłem tego gościa w internetach, pomóżmy mu się wybić!  :) YouTube <Kliknij> Facebook <Kliknij>

Reklama.jpg

 


#19 ElDorado

ElDorado

    Znawca

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 01 September 2012 - 08:38

thx

@Dodałem Lekcje "4.Własne Jedzenie"

#20 quxxo

quxxo

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 1118 posts

Posted 01 September 2012 - 10:41

Mwahaha pochwalę się kolegą że zrobiłem moda, poradnik solidny, łap pluska

Error