Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysł na Escape


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszkoo2000

lukaszkoo2000

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 February 2012 - 17:46

Witam wszystkich! Szukam pomysłu na jakiś bajeczny escape...
Czekam na propozycje... Czy to ma być zamknięte w jakiejś twierdzy czy może dziać się to w zamku itd. Mam nadzieję, że znajdzie się coś oryginalnego... Pozdrawiam!!! :)


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 WooXon

WooXon

    Karate? I like karate!

  • Użytkownik
  • 203 postów

Napisano 10 February 2012 - 19:17

Zrób motyw taki: Jest niebo i nic nie ma w koło i są różne skrawki ziemi latające i oni skaczą z jednego na drugi potem jak wszystko przeskoczą pojawia się most który prowadzi do zamku lecz ten most jest "ominowany" i podczas przechodzenia przez niego, a ma być on długi nadeptują na płytke naciskową i uruchamia się tnt i mają uciekać do tego zamku jak już dobiegną to zawala się za nimi wejście do niego ( np: tą bramę do zamczyska zawala gravel ponieważ tnt wybuchło i on spada z sufitu i zayspuje) i potem robisz zamek i różne pierdoły :). Jak się pododa pomysł to strzel plusa za mą wyobraźnie ;)
"Bo w GTA macie te samochody, ale nie macie tej zwariowalno?ci..."-Klocuch12

#3 lukaszkoo2000

lukaszkoo2000

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 11 February 2012 - 11:52

Bardzo ciekawe! WooXon Naprawdę dzięki! Czekam na inne propozycje... Pomóżcie wymyślić jakąś historię!!! Np. uwolnić księżniczkę czy coś takiego...
Dziś wstawię na YouTube filmik z moim pomysłem... Powiecie czy coś takiego może się tam znaleźć...
Edit: Już wstawiłem filmik...


#4 ratchet450

ratchet450

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 327 postów
  • ratchet450

Napisano 11 February 2012 - 12:13

ja mam dużo pomysłów niestety nie jestem dobry w redstone i nie umiem zrobić dobrego escepae.Sorry że taki jakby offtop ale nie mam narazie czasu pisać moich propozycji.

#5 WooXon

WooXon

    Karate? I like karate!

  • Użytkownik
  • 203 postów

Napisano 11 February 2012 - 13:20

Ten pokój z tymi ruchomymi schodkami jest dobry ;) lecz może zrób to dłuższe,i lawe pod spodem, a zanim by sie pzechodziło to byś dał spawn poin -czyli łózko ;)
"Bo w GTA macie te samochody, ale nie macie tej zwariowalno?ci..."-Klocuch12

#6 kasiik1234

kasiik1234

    Uczony

  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 11 February 2012 - 14:55

Moja propozycja: Pewnego słonecznego dnia, wychodzisz do parku. Znalazłeś tam dziwną, lecz jasną jaskinię . Widziałeś już tą jaskinię dawno temu, ale bałeś się tam wejść. Teraz zobaczyłeś, że jest tam kolej i tory. Wsiadasz pewny siebie i jedziesz, aż w końcu w oddali widzisz piękny wodospad i wesołe miasteczko(lub coś innego). Nagle kilka metrów przed końcem tunelu tory się zawalają i wpadasz do jaskini. Znajdują się tam przeróżne korytarze, jedne jasne inne ciemne. Aby wyjść musisz przejść ten system złożony z przeróżnych mechanizmów. Wyjściem będzie wielku wulkan, ale nie tak łatwo do niego wejść jak i wyjść. Koniec :) Wiem głupi pomysł, ale nie mam weny twórzcej.
Dołączona grafika

#7 WooXon

WooXon

    Karate? I like karate!

  • Użytkownik
  • 203 postów

Napisano 11 February 2012 - 15:36

Moja propozycja: Pewnego słonecznego dnia, wychodzisz do parku. Znalazłeś tam dziwną, lecz jasną jaskinię . Widziałeś już tą jaskinię dawno temu, ale bałeś się tam wejść. Teraz zobaczyłeś, że jest tam kolej i tory. Wsiadasz pewny siebie i jedziesz, aż w końcu w oddali widzisz piękny wodospad i wesołe miasteczko(lub coś innego). Nagle kilka metrów przed końcem tunelu tory się zawalają i wpadasz do jaskini. Znajdują się tam przeróżne korytarze, jedne jasne inne ciemne. Aby wyjść musisz przejść ten system złożony z przeróżnych mechanizmów. Wyjściem będzie wielku wulkan, ale nie tak łatwo do niego wejść jak i wyjść. Koniec :) Wiem głupi pomysł, ale nie mam weny twórzcej.

Nawet dobry ;) no właśnie do wymyślania escepów trzeba mieć wyobraźnie i być kreatywnym ;)
"Bo w GTA macie te samochody, ale nie macie tej zwariowalno?ci..."-Klocuch12

#8 kasiik1234

kasiik1234

    Uczony

  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 11 February 2012 - 16:24

Z tymi torami to jedynie mi się podoba, reszta taka sobie. Lubię sam się oceniać :) miałem w planach zrobić taki roller coster.
Dołączona grafika

#9 lukaszkoo2000

lukaszkoo2000

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 16 February 2012 - 18:16

O właśnie! Mam już pomysł na ten escape... Tylko teraz muszę wymyślić przeszkody zagadki itd... I coś z redstone... Dzięki...
Postanawiam napisać historię o tej jaskini:
Mieszkasz w domku na wyspie... Znalazłeś jaskinie i postanowiłeś wejść do środka... Przy wejściu była płytka naciskowa, a ty przez przypadek stanąłeś na niej i uruchomił się mechanizm zamykający jedyne wyjście z jaskini... w oddali stoi wagonik... Nie masz wyjścia więc wsiadasz...Tory prowadzą do podziemi... I tam rozgrywa się cała akcja... W kopalniach są różne zagadki itd... Właśnie na nie czekam... ;)

#10 kasiik1234

kasiik1234

    Uczony

  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 17 February 2012 - 09:43

Mój pomysł :D Chcę być w autorach ;p
Dołączona grafika

#11 lukaszkoo2000

lukaszkoo2000

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 17 February 2012 - 12:00

Tak każdy kto pomoże w jakimś stopniu, będzie pomysłodawcą...
Edit: A no i chciałbym się zapytać czy robić jakieś teksturki do tego escape, ale myślę, że nie będzie to potrzebne... Aktualnie szukam seedu z jaskiniami...

#12 WooXon

WooXon

    Karate? I like karate!

  • Użytkownik
  • 203 postów

Napisano 19 February 2012 - 13:35

Tak każdy kto pomoże w jakimś stopniu, będzie pomysłodawcą...
Edit: A no i chciałbym się zapytać czy robić jakieś teksturki do tego escape, ale myślę, że nie będzie to potrzebne... Aktualnie szukam seedu z jaskiniami...

Co do texture pack'a to bym ci poradził, abyś po prostu dopasował do "klimatu" mapki, czyli jaki będzie pasował do całego escep'u.
"Bo w GTA macie te samochody, ale nie macie tej zwariowalno?ci..."-Klocuch12

#13 lukaszkoo2000

lukaszkoo2000

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 29 February 2012 - 08:21

spoko, narazie myślę ^_^

#14 Arachnoist

Arachnoist

    Posiódemność

  • Użytkownik
  • 2916 postów
  • Niegramjuż

Napisano 01 March 2012 - 18:07

hmm...mam pomysł na JEDEN korytarz - pułapkę w kopalni. Mianowicie:
mam nadzieje, że znasz się na redstone. Jest sobie dłuuugi korytarz. na samym początku nie da się nie przejść bez wciskania płytki, i tu zaczyna się zabawa! uruchamia on system, dzięki któremu tłoki na górze rozsuwają się po kolei odsypując gravel. MUSZĄ TO ROBIĆ PO KOLEI . trzeba przebiec korytarz sprintem, aż dotrzemy do końca. i oto korytarz

później otrzymasz inne zagadki, pułapki, scenerie

Mianowałem ostatnio siebie komandorem offtopu, kompletnie bez powodu, a w dodatku to żaden zaszczyt, raczej lekka obelga .-. i tak jestem komandorem offtopu, temat free hugs na zawsze w moim sercu.


#15 kasiik1234

kasiik1234

    Uczony

  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 02 March 2012 - 21:18

@up takie coś jest bardzo proste, kilka ripiterów(nigdy nie pamiętam oryginalnej nazwy) i gotowe.
Dołączona grafika

#16 Arachnoist

Arachnoist

    Posiódemność

  • Użytkownik
  • 2916 postów
  • Niegramjuż

Napisano 02 March 2012 - 21:38

zależy, jeśli korytarz ma 300 klocków, to nie jest to ,,kilka repeaterów"
zrealizowałem ten pomysł na creative w singlu, działa, ale gdy się wszystko ogarnie budowanie kolejnych zapadni jest wręcz monotonne. poza tym to nie ty decydujesz, czy zostanie to dodane :) .

Mianowałem ostatnio siebie komandorem offtopu, kompletnie bez powodu, a w dodatku to żaden zaszczyt, raczej lekka obelga .-. i tak jestem komandorem offtopu, temat free hugs na zawsze w moim sercu.