Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoła Przetrwania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 29 December 2011 - 21:47

Witam wszystkim forumowiczów, po raz kolejny. Kiedy udało mi się zażegnać wszelkie problemy dotyczące płynności gry, zacząłem w nią grać. Moją ambicją jest zbudowanie domu niezależnego, tzn. Będę miał jeden ale stale rozbudowywany, żebym był niezależny ( nie musiał wychodzić po zboże, po trzcinę, do Mob Grindera, do jaskiń itd ). Planuję zrobić go z Stone Bricks, narazie udało mi się zrobić dworek, mój pokój, kuźnię ( z kopalnią ) i magazyn. Czy taki pomysł na szansę realizacji ? Kiedy ogarnąłem to sobie w programie, wyszło mi że byłby ogromny. Bo miałby mieć Ogromne automatyczne famy, hodowle i niezależną kolejkę, na wszystkie jaskinie, ciekawe miejsca itd. I sam już nie wiem czy ten pomysł wypali <_<
PS. Proszę bez pomocy w stylu " wlonc pisful i idz do jaskin " bo peaceful to totalna porażka. Ta gra to ma być Survival, a kto chce tylko budować niech idzie na Creative. Oraz bez pomocy typu " pobiez se tu mani ajtem i se dodaj "...
Dziękuje z góry za pomoc

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 BiałyWilk

BiałyWilk

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 30 December 2011 - 09:08

Oczywiście że się da. Na kamień zrób pole około 10x10, i kop w dół. Będziesz miał masę węgla na wypalanie kamienia, kamień na stone bricksy oraz żelazo na tory.Możesz też znaleźć ruiny, i stamtąd wziąć stone bricksy. Minecraft to gra opierająca się na cierpliwości. Buduj powoli, nie spiesz się i nie poddawaj a wszystko da się zbudować :)

#3 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 30 December 2011 - 09:33

Dzięki za pomoc z tym dołem 10*10. Faktycznie kamienia jest masa, z węglem troche gorzej :D Niestety lagi znowu mi doskwierają ( 30-35 FPS ), ale trudno się mówi, nie zamierzam z tego powodu nie grać. Dzięki za wsparcie.
PS : Czym się różni tryb Hard od Normal poza siłą przeciwników ? Bo innych zmian żadnych nie zauważyłem, a że wyzwania lubię i żeby nie było za łatwo ( survival ), gram sobie na nim

PSS : Creepery to zło. Zabiły mnie 8 razy...

#4 loczek109

loczek109

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 30 December 2011 - 09:39

ten pomysł jest bardzo realny sam go realizuje na zasadzie samowystarczalnej rezydencji z drewna

#5 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 30 December 2011 - 09:51

Ale ta rezydencja jako " Samowystarczalna " będzie poprostu posiadała hodowle, przepalarnie, magazyn, farmy itd. Czy wszystko tzn. własną kolejkę do jaskiń, Mob Grindera, ciekawych miejsc, i tym podobne. ? Bo jestem ciekawe co rozumiesz przez " samowystarczalność " .

#6 michalo9846

michalo9846

    Znawca

  • Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 30 December 2011 - 10:22

Jeśli chcesz od razu wydobywać kilof to nabij sobie wysoki lvl i ulepsz najlepiej diamentowy kilof tak aby miał silk touch. Zamiast cobbla wydobędziesz stone .
Możesz też wycinać drewno na węgiel drzewno lub iść do Netheru po różdżki na blaze
To ci pomoże w uzyskaniu stone bricks

#7 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 30 December 2011 - 10:33

Tylko narazie żadnych diamentów nie znalazłem, a strach schodzić tak daleko do jaskiń, bo łatwo nie jest, i silverfishów się po prostu brzydzę, takie małe szare gó**o, napiszę po prostu. Wogóle Silverfish może siedzieć w każdym klocku stona, czy tylko w niektórych np. w ruinach, bo sam już nie wiem <_<

#8 Leonidas1123

Leonidas1123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 30 December 2011 - 11:11

O ile mi wiadomo, rybik siedzi w blokach stone w okolicach twierdz. W innych raczej go nie znajdziesz, chyba, że czegoś nie wiem.
I... I will break your will!
I... I will crush your faith!
I... I will slay your dreams!

#9 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 30 December 2011 - 11:29

Ok, dzięki PS. Znalazłem swoje pierwsze diaxy, i pierwszy mob spawner, szkieletów. Było ostro, heh. Rozkopywałem mossy stona, a pod nimi diamenty, znalazłem osiem ;) Podwójny fart.

#10 Leonidas1123

Leonidas1123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 30 December 2011 - 11:46

Hmm, ogółem co do mob grinderów. Żeby nie zajmowało to jakoś strasznie dużo miejsca, może pobuduj je sobie gdzie indziej a do posiadłości doprowadź sobie jakoś transport tych przedmiotów (coś jakby transport wodą za pomocą improwizowanych "rur"). Nie jestem pewien czy coś takiego się da, ale można spróbować. Nie zaśmiecałoby posiadłości a miałbyś możliwość odebrania tych rzeczy nawet się nie ruszając z mieszkania.
I... I will break your will!
I... I will crush your faith!
I... I will slay your dreams!

#11 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 30 December 2011 - 11:51

Już sobie ogarnąłem projekt tego Mob Grindera. Woda spycha szkielety do lawy, która jest zblokowana drabinkami, a przedmioty spływają jakby szybem z wodą na sam dół, a ja tam mogę sobie zjechać kolejką, która schodzi na sam dół mojej kopalni ( do bedrocka ), i tam będę miał pokój w którym będę mógł sobie odbierać te przedmioty.Co o tym myślicie ? Dałoby radę ?

#12 michalo9846

michalo9846

    Znawca

  • Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 30 December 2011 - 12:08

Jeśli masz zamiar zrobić mob grinder poprzez tamten loch, to musisz ciągle stać tam tak aby spawnowały się szkielety. Innym sposobem jest zrobienie mob grindera gdzieś daleko i prowadzenie itemów wodą.

#13 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 30 December 2011 - 12:13

Ale jak zrobię gdzieś daleko, to może być problem, bo z tego co wiem, przedmioty znikają po kilku minutach, to moje szyby, mogą je nie poprowadzić, ale zbudowanie tego nie będzie problemów. 20 pięter ( Część na powierzchni, Cześć pod ziemią ), będą miały swoje " rury transportowe " które będą się łączyły, tzn. z góry będą spadały na dolne rury transportowe, która będą mi wrzucały itemki do pokoju z odbiorem, przy najniższym poziomie mob grindera, tzn. przy bedrocku, i powinienem mieć ogromne pokłady przedmiotów z potworów.Ale się rozpisałem ;d Faktycznie w " Majnkrafcie "jedyną granicą jest wyobraźnia :D
Coś w tym stylu
20 piętro -------- rura transportowa ------( zakończenie, tak żeby itemki spadały na dół
19 piętro -------- rura transportowa ---------( zakończenie żeby itemki spadały na dół
i tak w kółko, żeby rura transportowa z 1 piętra miała w "sobie" wszystkie itemki ze wszystkich rur i prowadziła je do pokoju odbioru " ajtemsów "

#14 loczek109

loczek109

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 31 December 2011 - 12:00

gościu masz dużo chęci i dużo pomysłów powodzenia życzę jak będziesz miał jakiś problem to pytaj śmiało gam już rok w tą wspaniałą grę

#15 Przemall

Przemall

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 31 December 2011 - 16:37

Bardzo możliwe jest stworzenie takiego samowystarczalnego "domu". Sam kiedyś próbowałem ale za dużo roboty z tym było, jeśli chcesz to mogę ci podać plany jak zrobić mob grinder, taki że spawnią się na piętrach potwory, spadają do 4 komór w których giną i itemy spadają w jedno miejsce. Oczywiście nie jest on mego pomysłu, lecz CTSG, chyba z 12 odcinka, ale udało mi się go zrobić mniejszego, równie wydajnego (mniej roboty przy kopaniu). Z kolejką nie powinieneś mieć problemu, teraz są ogromne ilości złota w kopalniach.

Jeśli chcesz przebyć dużą odległość w małym czasie to proponuje ci użyć "zaginania czasoprzestrzeni", sam to wykorzystuje.
Przykład z miejsca a do miejsca b masz 2500 kratek. W miejscu A stawiasz teleport do neteru i w miejscu B to samo, teleporty w neterze pojawią się w odległości od siebie około 300-400 kratek. Sprawdzasz koordy i robisz kolejkę w neterze.\

Jeśli będziesz miał jakieś pytania/problemy pytaj tu na forum, chętnie udzielę rad do takiego projektu.

#16 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 01 January 2012 - 11:00

Dzięki wszystkim za wsparcie, właśnie zrobiłem sobie samodzielnie projekt Mob Grindera. I wymagał będzie odemnie ogromnych ilości Stone Bricków ( estetyka ^^ ) na górne poziomy, i Kilofów na dolne. No ale niestety albo ponad 500 kamiennych, albo i tak masa diamentowych :D. Czasem moje plany mnie przerastają :D
PS. Faktycznie złóż jest ogrom. Zdołałem wydobyć ogromne ilości żelaza, złota, węgla i niemało diamentów ( 43 ), i przestałem tyle ginąć, Endermany i Creepery to już mały pikuś ;p
To polecacie oszczędzać i kopać kamiennymi, czy oszczędności mieć gdzieś, kopać diamentowymi, a resztę żelaznymi\kamiennymi ? Bo i tak mi nie starczy diaxów na kilofy.
PSS. Mój mob grinder działa na zasadzia zabijania przez lawę. Potwory wpadają w lawę giną, itemki spływają do punktu ogólnego z wszystkich 8 komorów z lawą, po czym płyną jednym nurtem do rury transportowej. I tak w kółko.
Sprawdzałem na Creative. Wszystko działa :3


#17 The Karol

The Karol

    Love Sens Music

  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Karol1998P

Napisano 02 January 2012 - 20:14

Brawo :) Takie plany to hohoho :D Bymnie wymyślił
Sygnatura została ukradnięta :c

#18 McDonald

McDonald

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 02 January 2012 - 20:29

Brzmi wypierdziście! Czekam na rozwój i może dasz jakieś screeny?

#19 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 02 January 2012 - 20:48

Screeny dam tylko najpierw muszę to skończyć :P Niestety nie mam teraz dostępu do komputera, tylko do mojego badziewnego lapka :\
Jeśli ktoś widział gorszy sprzęt to ja nie wiem :D

Ps. Konf mojego złoma xD
1012mb Ram
256mb grafa
1,6GHz procek

I jakoś 35FPS mam :D

#20 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 02 January 2012 - 23:11

Ja mam taki sam jedyna różnica to 2GB RAMu, jedyny komp w domu D:
Dołączona grafika