Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duże zużycie procesora


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qbian1995

Qbian1995

    lame

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 20 March 2011 - 16:00

Witam,
mam nowego laptopa, podobno lepszego tylko, że mam pewien problem. Kiedy odpalam Minecrafta strasznie mi muli i klatkuje. Po pewnym czasie wyskakuje wiadomość od Nortona, że program java zużywa dużo procesora. Kiedy włączam menadżer zadań napisane jest, że zużycie sięga 720 000K. No i to jest ten problem, nie wiecie, co z tym zrobić? Mam windowsa 7 64-bitowego, Intel CORE i5, jeżeli to coś pomoże. Na poprzednim laptopie, także Samsunga nie było tego problemu. Próbowałem już reinstalacji javy, pomoże ktoś? Z góry dziękuję :>

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 20 March 2011 - 16:10

Zacznij od zmniejszenia mgły do poziomu NORMAL.

#3 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 20 March 2011 - 21:54

To co podałeś to zajęta pamięć RAM, a nie zużycie procesora i jest w normie. Zreinstaluj/zaktualizuj javę.

PS na Twoim miejscu wywaliłbym Nortona, to najgorszy antywirus jakiego miałem okazję mieć. Dostałem darmową licencją na jakiś czas, ale nie wytrzymałem z nim kilku dni. Polecam Kaspersky'ego.

7dnEj.png


#4 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 21 March 2011 - 10:41

Polecam Kaspersky'ego.

Przynajmniej raz się zgadzamy, prócz tego Kaspersky (a przynajmniej mój) czasem ma jakieś dziwne ataki i zajmuje 100% mocy procesora na ~minutę przez co grać się nie da.

#5 Qbian1995

Qbian1995

    lame

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 21 March 2011 - 14:15

No właśnie nie zużycie RAM'u, bo jest napisane, że procesora :/ po drugie, jak już mówiłem reinstalacja javy nic nie dała, zupdatowaną mam do najnowszej wersji. Niestety nie za bardzo mam fundusze na inne programy antyvirusowe :/

#6 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 21 March 2011 - 14:24

Zmniejszyłeś mgłę (klawisz F lub options>graphics>fog)?

#7 Qbian1995

Qbian1995

    lame

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 21 March 2011 - 20:14

Nie mam takiej opcji, tylko Graphics: Fancy/Fast :/

#8 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 21 March 2011 - 20:27

No, wait, Render Distance.

#9 grabki6666

grabki6666

    Nowy

  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 21 March 2011 - 20:43

Ustaw tak- graphics-fast
line framerate on
i fog normal a jak dalej sie bedzie ciac to sprubuj jescze mniej

#10 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 21 March 2011 - 21:41

Przynajmniej raz się zgadzamy, prócz tego Kaspersky (a przynajmniej mój) czasem ma jakieś dziwne ataki i zajmuje 100% mocy procesora na ~minutę przez co grać się nie da.

Też tak mam, ale o dziwo tylko Minecraft zwalnia do ok. 25 klatek, na innych grach nie zauważyłem żadnych problemów. Jeszcze automatyczne aktualizacje są bardzo wkurzające i musiałem je ustawić raz na kilka dni.

No właśnie nie zużycie RAM'u, bo jest napisane, że procesora :/

Tak to wygląda:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Wklej screena ze swojej zakładki procesy.

Spróbuj też odpalić grę z wyłączonym Nortonem, bo po nim można się wszystkiego spodziewać.

7dnEj.png


#11 Qbian1995

Qbian1995

    lame

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 22 March 2011 - 12:20

Bez Nortona jeszcze nie sprawdzałem, ale na razie daję linka, o którego prosiłeś. W każdym bądź razie Norton pisze o zużyciu procesora ;d

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#12 KrzysioT

KrzysioT

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 22 March 2011 - 13:29

Ja mam taki problem ze mi czasem minecraft 90% wyciaga.A kompa mam świetnego.
Ps.Gothic 3 mi śmiga.

#13 Qbian1995

Qbian1995

    lame

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 22 March 2011 - 16:36

Spróbuj też odpalić grę z wyłączonym Nortonem, bo po nim można się wszystkiego spodziewać.

tzn. wyłączyć wszystkie zabezpieczenia, czy jakoś inaczej da się go wyłączyć? jeśli inaczej, to jak, bo nie ogarniam
btw. jak robicie to ' napisał(a):' ?

#14 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 22 March 2011 - 18:32

btw. jak robicie to ' napisał(a):' ?


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Prawy dolny róg posta.

#15 Qbian1995

Qbian1995

    lame

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 March 2011 - 21:46

To co, zna ktoś rozwiązanie? :>

#16 Lealen

Lealen

    Zapalony Programista

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 25 March 2011 - 22:35

Włącz "limit framerate". U mnie nie widzę w grze żadnej różnicy, ale parametry na pulpicie wskazują:
z włączonym: temperatura procesora: 40 stopni
z wyłączonym: temperatura procesora: 60 stopni

Nawet na tym przykładzie można wiele wywnioskować i temu wolę mieć włączoną tą opcję, a w moim przypadku i tak nie widzę różnicy (ale ty możesz zauważyć tą różnicę, bo twój komp nie nadaje się do ekstremalnych rozwiązań :P ).



#17 Qbian1995

Qbian1995

    lame

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 26 March 2011 - 21:08

Mógłbyś dokładniej opisać, jak to zrobić, bo nie wiem :D

#18 Sed

Sed

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 26 March 2011 - 22:19

Pozwolę sobie wyjaśnić kilka spraw, a więc...
Framerate (inaczej framelimiter) jest to limit (ograniczenie) fps'ów (klatek na sekundę). Teoretycznie - im lepszy PC, tym więcej fps.
Jeśli framelimiter jest włączony, możemy osiągnąć jedynie pewną (ustaloną w grze) ilość klatek na sekunde. Nie jestem do końca pewien, jaki jest lmit fps w Minecrafcie (np. w GTA San Andreas wynosi on 25), ale ok. 70.
Inna sprawa, jeśli framelimiter jest wyłączony. Wtedy, możemy osiągnąć taką ilość fps, na jaką stać nasz komputer.
...wracając do problemu, nie znam dokładnych Twoich parametrów komputera, ale wiem, że nawet najlepszym sprzętom ciężko uciągnąć Minecrafta :P Takie uroki Javy, nic na to nie poradzisz. Usuń ten szajs (czyt. Kacpersky), ustaw sobie mniejsze detale (niekoniecznie drawdistance na "tiny", ale np. wyłącz smooth lighting).
Zrób taki mały test - usuń kacperskiego, graj na najwyzszych detalach i sprawdz czy po godzinie-dwóch Ci się wyłączy/resnie PC.

#19 Lealen

Lealen

    Zapalony Programista

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 27 March 2011 - 09:50

@up i tu się mylisz. Mój komp jest jednym z tych z "wyższej półki". I nigdy nie widziałem żadnego błędu w mc na mym kompie, a do tego ani jednej ścinki, więc? Na najlepszych kompach działa mc spokojnie. A co do tego limitu to tak jak mówisz, a ja mówiłem na odwrót :/

#20 Qbian1995

Qbian1995

    lame

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 27 March 2011 - 10:36

Włączyłem framerate, ale to nie pomogło, jak by ktoś mi powiedział, jak wyłączyć tego Nortona to bym sprawdził, czy to coś daje ;D