Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[RPG] [ND] - Ethoria 2 - Old Ages


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#1 maserton

maserton

    Twórca Quest Worlda

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 22 September 2011 - 17:57

Witam po dłuższej przerwie. Zaczynam robić drugą część mojej poprzedniej mapki.
Ethoria Quest World

PROLOG:

"Świątynia się zawaliła, Pan był zaskoczony siłą ludzi, więc musiał się wycofać do swojego świata. W gruzach byłeś Ty. Twoja śpiączka trwała 10 lat, lat zmian i niepokoju. Ethoria upadła, król Ezir umarł. Świat już nigdy nie będzie taki jaki był. Nad królestwem zapadła wieczna ciemność, z ukrycia powychodziły przeróżne stworzenia, jakich jeszcze nikt nie widział. Z żyjących ludzi pozostały tylko niedobidki wojsk królewskich. Na świecie mówi się o magi, o tajemnym zakonie mnichów, lecz nikt tego nie potwierdził. Są jeszcze trzeci, o nich nikt nie słyszał. Czy Ty, za pomocą swoich przyjaciół sprostasz wyzwaniu Ethori 2? To się okarze..."


OPIS:
Ethoria Quest World 2, czyli Ethoria 2 - Old Ages oferuje mnóstwo nowych miejsc do zwiedzania. Mapa ta, jest kontynuacją świetnie znanej Wam
serii, gdzie zadaniem gracza było - po wykonaniu zadań dla królestwa Ethorii - zgładzenie wielkiego boga śmierci. W Ethorii 2 - Old Ages wcielimy się znowu w naszego fikcyjnego bohatera, który będzie musiał sprostać wielu dziwnym i nie banalnym zadaniom. Oferta tej mapy jest bardzo duża. W "grze" będziemy mogli wziąć czynny udział w codziennym życiu mieszkańców dzięki modowi Custom NPC.Jak skończy się nasza przygoda? Tego właśnie się dowiesz w tej części!

AUTORZY: Maserton, Morviles, Norek. PolishCraft.

AKTUALIZACJE:
24.01.12 - W mapie pojawili się orkowi szamani. Wszystkie budowle oprócz dwóch najważniejszych zostały już skończone. Mapa czeka na dodanie wszystkich NPC, co może potrwać do samego końca. Na razie nic więcej się nie dzieje, co spowodowane jest końcem semestru szkolnego.

FILMY:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dorex

Dorex

    Nowy

  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 23 September 2011 - 13:38

No to nie pozostaję nic innego jak niecierpliwe wyczekiwanie.

#3 maserton

maserton

    Twórca Quest Worlda

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 26 September 2011 - 14:37

No to kilka nowinek na dzień dzisiejszy:D Pracę na mapie idą tak szybko, jak budowa polskich autostrad, ale coś się dzieje :) Pokaże Wam na dwóch zdjęciach jak mniej więcej będzie to wyglądało (oczywiście miejscowości na zdjęciach nie są skończone i nie są to wszystkie jakie zostały już zrobione). Pierwsze zdjęcie przedstawia jedną z trzech siedzib klanu, zaś drugie jedną z dwóch siedzib wojsk królewskich (druga to będzie taka mini wioska).

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Oczywiście wszystko jest na razie w budowie. Teraz pytania do Was:
- Kto grał w pierwszą część chociaż chwile, wie że nie ma tam zastosowania, że musimy kopać glinę, albo wełnę. Zastanawiam się nad zastosowaniem tego, powiedzcie mi, co jest lepsze?
- Zastanawiam się też nad formą dialogów. Czy zostawić taką jaka była, w formie że tylko "NPC" mówi, czy zastosować też pełny dialog w stylu:
Ja: .....
Marian: ....

Proszę o pisanie w komentarzach co lepsze :)
PS: Będzie konkurs (to nie żarty). Do wygrania będzie Bidon z gry Halo 3 :)

#4 Morviles

Morviles

    Pomysłodawca

  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 26 September 2011 - 16:59

Wolałbym żeby było tak że np. wśród klocków cobbla znajduje się 1 klocek mossy... Chyba coś za nim jest.
A dialogi jak w 1 części.
Jeszcze jedno. Planujesz może to budować w kilka osób? Bo z chęcią przyłożyłbym rękę do budowy 2 części polskiego "Paladin Quest" :).
Powodzenia.

#5 WojoSWDN

WojoSWDN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 26 September 2011 - 17:11

Ja bym pozwolił niszczyć wszystkie locki oprócz kilku jakiś tam wyjątkowych czy coś
z tym że te za którymi coś jest powinny się wyróżniać np w skale są 4 deski tworzące kwadrat ,czyli coś za nimi jest
ale warto byłoby wtedy dodać zasady typu "drewno niszcz tylko siekierą a skałę kilofem"
Myślę, że byłoby to dosyć innowacyjne rozwiązanie problemu

#6 maserton

maserton

    Twórca Quest Worlda

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 26 September 2011 - 17:13

Takie zastosowanie już było w pierwszej części, więc zastanawiam się też nad tą :)

#7 WojoSWDN

WojoSWDN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 26 September 2011 - 18:04

Aha sorki ;) nie grałem w pierwszą część :D
W takim razie jak się sprawdziło ?

#8 maserton

maserton

    Twórca Quest Worlda

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 26 September 2011 - 18:14

Mnie się pytasz ?xd Zagraj to się dowiesz :D

#9 WojoSWDN

WojoSWDN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 26 September 2011 - 18:22

Na razie mam napięty kalendarz :D
Ale zagram w 2. nie zawiedź mnie ;)

#10 maserton

maserton

    Twórca Quest Worlda

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 29 September 2011 - 14:55

Podjąłem ważna decyzje. Chcę stworzyć naprawdę coś nowego i lepszego, chcę stworzyć coś co jeszcze nie było. Więcej na stronie:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Proszę odwiedzić tą stronę i przeczytać najnowszego newsa (ten z góry). Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, to użytkownik Morviles dołączył do grupy twórców Ethorii. Jest też druga sprawa. Poszukuje człowieka, który wypromuję mapę, tą jak i pierwszą część.
Pisać na PW.
Pozdrawiam:)

#11 Morviles

Morviles

    Pomysłodawca

  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 29 September 2011 - 15:13

Jeeeej moja pomoc okazała się przydatna :D.

#12 maserton

maserton

    Twórca Quest Worlda

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 11 October 2011 - 13:25

Po dłuższej chwili namysłów doszedłem do wniosku wraz z moim współpracownikiem, aby zrobić coś innego...
Ethorie Quest World czeka więcej zmian, niż to pisałem na samym początku. Zmieni się historia, w ogóle wszystko się zmieni. Zamieszczam w pierwszym poście w tym temacie NOWY prolog, ale zamieszczę go też tutaj, wraz w wytłumaczeniem.

PROLOG

"Świątynia się zawaliła, Pan był zaskoczony siłą ludzi, więc musiał się wycofać do swojego świata. W gruzach byłeś Ty. Twoja śpiączka trwała 10 lat, lat zmian i niepokoju. Ethoria upadła, król Ezir umarł. Świat już nigdy nie będzie taki jaki był. Nad królestwem zapadła wieczna ciemność, z ukrycia powychodziły przeróżne stworzenia, jakich jeszcze nikt nie widział. Z żyjących ludzi pozostały tylko niedobidki wojsk królewskich. Na świecie mówi się o magi, o tajemnym zakonie mnichów, lecz nikt tego nie potwierdził. Są jeszcze trzeci, o nich nikt nie słyszał. Czy Ty, za pomocą swoich przyjaciół sprostasz wyzwaniu Ethori 2? To się okarze..."


INFO:
No to tak. Zrobimy podzielenie na cztery frakcje:
- Mroczni Rycerze
- Mnisi
- Mroczne Elfy
- Wojownicy Ognia
A teraz wytłumaczenie co i jak:
- Mroczni Rycerze: Niedobidki oddziałów królewskich, ale odłączyli się od reszty (Wojowników Ognia). Pracują nad własną teorią tego co się dzieje w królestwie Ethorii...
- Mnisi: Uczeni z królewskiego miasta Ethoria. Jako jedyni posiadli wiedze magiczną.
- Mroczne Elfy: Rdzenni mieszkańcy "Ethori 2". Nie ma o nich mowy w jedynce, ale ich historie poznamy w części drugiej...
- Wojownicy Ognia: Niedobitki oddziałów królewskich. Pod wodzą Generała starają się wydostać z tego przeklętego miejsca
A teraz wyłumaczenie pod względem itemów:
- Mroczni rycerze:
1) Możliwość noszenia wszystkich zbroi oprócz skórzanej i magicznej
2) Możliwość posługiwania się mieczem i tylko mieczem
3) Nie można tworzyć dla siebie mieczy/ kilofów i zbroi.
- Mnisi:
1) Możliwość posługiwania się magią, warzenia mikstur itp związane z magią w 1.9
2) Można tylko nosić maksymalnie skórzaną zbroje i magiczną (jak znajdziecie).
3) Nie można tworzyć NIC
4) NIe można używac mieczy kilofów itp...
5) Możliwość korzystania z EnderPerl
- Mroczne Elfy
1) Możliwość korzystania z łuku i strzał
2) Możliwość tworzenia łuku i strzał
3) Możliwość tworzenia zbroi (maks do żelaznej)
4) Możliwość noszenia zbroi (maks do żelaznej)
- Wojownicy Ognia:
1) Możliwość korzystania ze wszystkich zbroi
2) Możliwość robienia mieczy dla siebie

Oczywiście po wybraniu frakcji dla dobra gry nie można cofnąc wyboru (mam na to sposób).
Początek gry będzie dział się w ruinach Ethori. Potem fabuła przeniesie się do "Enderworld", lecz tą krainę w fabule nazwę inaczej...
Tak, mam zamiar stworzyć coś czego jeszcze nie było i mam nadzieje, że mi się to uda!!!!!

#13 WojoSWDN

WojoSWDN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 11 October 2011 - 17:53

Nie wybaczę ci !
No teraz to już nie mogę się doczekać bo mapa zapowiada się naprawdę świetnie no i oryginalnie ;D
Żeby umilić oczekiwanie może udostępnił byś jakiś Pre-relase ? ;)

#14 Morviles

Morviles

    Pomysłodawca

  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 11 October 2011 - 18:33

Ja postaram się wam robić dema nowo dodanych rzeczy. (Jak np. Wybór klasy gdzie każdy może sobie zobaczyć jak to działa.) Nic więcej.

#15 maserton

maserton

    Twórca Quest Worlda

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 12 October 2011 - 19:52

Księga Xatriada

" Minął rok, wiele się zmieniło. Nikt nie wie co się stało za górami. Wszyscy wtedy w mieście słyszeli wybuch, ziemia się trzęsła, a niebo runęło... Zabił dzwon, zaczęli bić na alarm. Nikt w ten spokojny wieczór nie wiedział, co tak naprawdę się dzieje. Po domach zaczęli chodzić strażnicy, wypytywali i rozkazywali by mieszkańcy się ewakuowali... I wtedy się zaczęło. Na nasze miasto runęło mnóstwo meteorytów. Na moich oczach zginęło mnóstwo ludzi uciekając przed spadającymi kulami. Ja schowałem się na twierdzy, odziwo tylko ona przetrwała... Teraz obecnie jestem w Karlandii - w ostatnim bastionie oddziałów królewskich. Było Nas mnóstwo, lecz Etran wziął swoje wojska i pomaszerował wgłąb krainy. Myślę nad tym samym, by wziąć swoich ludzi i do końca życia chronić tajemnice magi."

A teraz najnowsze wiadomości. Pracę nad 2 częścią oficjalnie się zaczną w Sobotę, ale już w Niedziele, bądź w Poniedziałek dam Wam do grania "Ethoria Quest World 2 - Prolog". Będzie to krótka mapa. W tej mapce będziesz grał wyżej wymienionym Xatriadem - jednym z magów. Opowieść na tej mapie będzie krótka - będzie więcej czytania niż zadań, lecz będą krótkie zadania. Wszytko to po to, by połączyć dokładniej to co się działo w ciągu tych 10 lat ...

#16 WojoSWDN

WojoSWDN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 13 October 2011 - 12:15

czekam z niecierpliwością ;)

#17 Morviles

Morviles

    Pomysłodawca

  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 13 October 2011 - 15:49

Jak na razie mało mamy tutaj "wiernych" ale mam nadzieje że po pierwszych ss to się zmieni :).

#18 delers123

delers123

    Znawca

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 13 October 2011 - 15:51

1 część była super to będzie pewnie lepsza część

NVSO6R3.jpg


#19 WojoSWDN

WojoSWDN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 13 October 2011 - 18:14

Myślę że dużo osób czyta a mało pisze

#20 Morviles

Morviles

    Pomysłodawca

  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 13 October 2011 - 19:08

1 część była super to będzie pewnie lepsza część


I masz Ku*wa rację! :)