Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

Dolina Górnicza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rzeznikdrzewek

Rzeznikdrzewek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 February 2011 - 20:53

Dolina Górnicza
To właśnie tam król wysłał kilkudziesięciu zaufanych górników, którzy mieli przygotować to miejsce pod budowę nowego, kolejnego już zamku, żeby powiększyć królestwo. Ludzie tam wysłani radzili sobie wręcz świetnie, a wszystko przez to, że w pobliżu było wszystko co mogło im się przydać :
Rozległe, bujne lasy, kruchą ziemię, przez którą można było z łatwością przebić się nawet drewnianą łopatą jak i ogromne pokłady rzadko spotykanej odmiany skał, które były wręcz idealnie pod budowę fundamentów ogromnego zamku.
Po miesiącach ciężkiej pracy do górników doszła wiadomość, iż król zmarł podczas zamieszek, a reszta królestwa jest pochłaniana przez wyniszczające protesty i liczne konflikty. Górnicy zostali pozostawieni samym sobie, ponieważ projekt budowy warowni którą mieli tutaj budować został odwołany z przyczyn finansowych.
Górnicy stanęli przed dylematem : Zasiedlić tereny, gdzie miał powstać zamek, czy próbować wrócić do ogarniętego wojną domową państwa. Większość postawiła się za próbą przebicia się do ojczyzny, w celu spotkania z rodziną, której nie widzieli już od dobrych kilku miesięcy. Lecz pozostała grupka 5 górników postanowiła zostać tutaj, na miejscu i zająć się przetrwaniem. Lecz ten wybór wiązał się z mnóstwem przeciwności, którym musili się przeciwstawić. Przede wszystkim dolina w pobliżu gór, była dobrą kryjówką dla wilków i niedźwiedzi, co przysporzyło górnikom dosyć dużych problemów w uprawianiu roli. Z racji tego, iż z wykształcenia zajmowali się wykopywaniem kamienia i minerałów, nie potrafili walczyć i zabić szkodników nawiedzających ich osadę. Za to jeden z inżynierów obmyślił sposób, aby pod ziemią posadzić sadzonki, które przy rowach zalanych wodą, ogrzewane pochodniami i zasadzone na ziemi zniesionej z powierzchni radziły sobie całkiem nieźle.
Po zaledwie tygodniu zajęli się wypiekaniem chleba.






----------
*Update.






Newest version.

Wiem, że "otoczka fabularna" nie jest najwyżyszch lotów, ale nie chciałem wstawiać czystych linków ;)
Moja pierwsza praca, proszę o wyrozumiałość i ewentualne uwagi. Wszystko z chęcią przyjmę na klatę :]
EDIT : Dzięki za uwagi, na pewno postaram się wprowadzić je w życie :)
+

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



EDIT #2 : Dodałem wodospad, obserwatorium astronomiczne (które swoją drogą wygląda jak jakiś bunkier... muszę nad tym popracować.) i poprawiłem "szybę w skale" :)

EDIT #3 : Szyb, Kopalnia, Nether Gate.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Radvvan

Radvvan

    <text not found>

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 18 February 2011 - 21:33

Fabuła nie jest zła, a nawet całkiem ciekawa.
A budowa... no cóż... Nie wygląda to na zbyt dobry teren na zamek ;) Narazie wszystko jest skromne. Nie bardzo jest co oceniać. Budowle jakoś wyglądają, nie mogę powiedzieć, że brzydkie - całkiem miłe, aczkolwiek widywało się wiele lepszych. To co lubię w Minecrafcie to różnorodnośc. Każdy może stworzyć oryginalną budowlę, jakiej jeszcze nie było. Tu niestety tej oryginalności nie widzę.
Konkretnie:
-Śmiesznie wygląda to okno w górze. Usuń to, albo jakoś ulepsz, obuduj, dobuduj, bo to wg mnie dziwnie wygląda. Ciężko mi jest to opisać :P
-Rozbuduj. Narazie jest to małe i takie... nijakie, nie ma w tym nic szczególnego.
-Popróbuj z innymi rodzajami materiałów, lubię budować z cobbla, ale nigdy nie samego - zawsze go z czymś mieszam, czy dodaję jakieś ozdoby, nie ma bata.
-Podobają mi się kolumny na farmie, jednak same pola jakoś dziwnie wyglądają, takie cieńkie i dłuuugie.
-Umieszczaj zdjęcia w spoilerach, bo strona się strasznie rozjeżdża
[spoiler][/spoiler]

Ogólnie, narazie 5/10. Budowla wygląda nieźle, aczkolwiek nie jest jakoś specjalnie wybijająca się i dość skromna.

PS
Dawaj save'y, jak możesz - lubię obejżeć coś samemu, dokładnie zanim ocenię ;)


#3 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 18 February 2011 - 23:05

Wstęp fajny, ale... gdzie są te miesiące ciężkiej pracy i zamek? :) Po opisie spodziewałem się znacznie więcej niż zobaczyłem.

7dnEj.png


#4 MesmerXX

MesmerXX

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 18 February 2011 - 23:40

Fabuła całkiem całkiem...aczkolwiek przyczepie się do nazwy tematu...(jesli odwrócimy słowa to mamy Górnicza Dolina, co dla mnie fana Gothica wiąże się z doliną Khorinis, a sam temat tak mnie troche wprowadzil w błąd,a a mam co do tej gry pewne plany w minecrafcie).

Za cało kształt w fazie alfa daje 5/10 (jeśli mam prawo oceniać i wliczam w to budynek i fabułę razem, i wygląda mi to na początek bo na razie nie ma jeszcze specjalnych bajerów)

#5 TimeLord12345

TimeLord12345

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 19 February 2011 - 16:42

Mapa bardzo fajna 8/10 tylko gdzie kopalnie bo to ma być Dolina Górnicza (chyba że są tylko ich nie zobaczyłem a jak są to sorry)

#6 Rzeznikdrzewek

Rzeznikdrzewek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 February 2011 - 17:18

Mapa bardzo fajna 8/10 tylko gdzie kopalnie bo to ma być Dolina Górnicza (chyba że są tylko ich nie zobaczyłem a jak są to sorry)

Nazwa "Dolina Górnicza" wzięłą się stąd, iż kilkunastu górników zostało wysłanych do niej, żeby przygotować teren pod budowę pałacu. Wszystko zostało opisane w wstępie :)

"...aczkolwiek przyczepie się do nazwy tematu...(jesli odwrócimy słowa to mamy Górnicza Dolina, co dla mnie fana Gothica wiąże się z doliną Khorinis, a sam temat tak mnie troche wprowadzil w błąd,a a mam co do tej gry pewne plany w minecrafcie)."

Zbieżność zupełnie przypadkowa, przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Wstęp fajny, ale... gdzie są te miesiące ciężkiej pracy i zamek? Po opisie spodziewałem się znacznie więcej niż zobaczyłem.

Górnicy przyszli na miejsce, gdzie wszystko było całkiem zarośnięte, a wycięcie wszystkich drzew, przekopanie ziemi i zastąpienie jej skałami pod fundamenty wymaga czasu, chodź muszę przyznać, że uwaga słuszna ;)

Ogólnie, narazie 5/10. Budowla wygląda nieźle, aczkolwiek nie jest jakoś specjalnie wybijająca się i dość skromna.

Właśnie pracuję nad kilkoma urozmaiceniami tego nudnego miejsca. Dzięki za zwrócenie uwagi ;]

#7 zer0zer0

zer0zer0

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 19 February 2011 - 18:51

Pierwsze skojarzenie po ujrzeniu nazwy tematu - Gothic.No cóż,zaglądamy.
Czytam historie,która nie jest dobra - Jest zaj**ista ;p Nadaje klimat nawet małej budowli,bo nawet podziemną uprawę można powiązać z "niezwykłym wynalazkiem inżyniera".Mimo że sama posiadłość nie jest najwyższych lotów (liczę że rozbudujesz ją) daje ci 7/10.Za tą historyjkę.

Czekam na więcej,Pozdrawiam.

#8 wasil1995

wasil1995

    Nowy

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 19 February 2011 - 18:58

Mi się w miarę podoba.Lubię takie "jaskiniowe budowle" (pewnie dlatego zawsze podczas pierwszej nocy drążyłem jaskinie zamiast budować śmieszny drewniany domek który można łatwo spalić).Wykorzystałeś kilka fajnych pomysłów,lecz niestety nie jest to budowla epicka.Dam 6+/10.Radzę ci zagraj w Gothica jeśli nie grałeś i zrób zamek w Górniczej Dolinie,wtedy dam ci 1000000/10 :-D.

#9 Niezapominajka675

Niezapominajka675

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 20 February 2011 - 14:17

Błagam daj save na zshare błagam !!! Dzięki :)

#10 Gość_Czebou_*

Gość_Czebou_*
  • Gość

Napisano 23 February 2011 - 14:36

To robi wrażenie. Takie proste, a takie niezwykłe. Moim zdaniem to jest coś. Daję ci 9/10! A tak prywatnie: Możesz udostępnić nam save?

#11 mateusz007157

mateusz007157

    Inkwizytor

  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 25 February 2011 - 14:28

Jestem fanem gothica więc tu duży plusik :) 8/10
Dołączona grafika
Sygnatura stworzona przez NikusGFX

#12 Losos

Losos

    Konstruktywna rybcia

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 26 February 2011 - 14:34

Tą nazwę dałeś specjalnie :|
Mam do gothica sentyment i sądziłem, że odwzorowałeś pamiętny stary obóz. Odemnie dostajesz 2/10 gdyż budynki mi się nie podobają, a podziemna farma jest kiepska (o niebo lepszą miał xyvz pod zalanym creeperem na serwerze zająca) + cobble razi w oczy.