Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja WorldEdit w Singleplayerze (Forge)

Pluginy Mody Minecraft WorldEdit Poradnik Easy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarsoneQ

MarsoneQ

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • MarsoneQ

Napisano 20 August 2018 - 10:04

Znowu nietrudny poradnik, który pozwoli w bardzo prosty sposób zainstalować WorldEdit w Singleplayerze na nowszych Minecraft wersjach metodą, która będzie opierała się na pliku Forge.

 

Pliki, które należy pobrać przed rozpoczęciem instalacji:

 

- Instalator Forge || Najlepiej pobrać z oryginalnej strony Forge: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

(Wybrać wersję gry w oknie po lewej stronie ekranu, a następnie kliknąć przycisk z ikonką windowsa - "Windows Installer" w oknie opisanym, jako "Download Latest" (to bardziej po lewej). Strona przekieruje nas do strony pośredniej i 5 sekund po jej otwarciu w jej prawym górnym rogu pojawi się przycisk "SKIP". Po naciśnięciu tego przycisku rozpocznie się pobieranie.)

 

- Minecraft || Dla osób nieposiadających oryginalnej gry polecam launcher Shiginima, który można pobrać tu: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 i do tego launchera odwołam się przy instalacji (w innych launcherach sprawa wygląda podobnie)

 

- Mod WorldEdit dla Forge || Można pobrać ze strony polecanej mi przez moderatora Katnissa: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Należy wybrać wersję moda odpowiednią dla wersji Minecraft, na której zamierzamy grać. Informację o przynależności pliku do danej wersji znajdziesz w przedostatniej kolumnie tabeli. Aby pobrać plik, należy nacisnąć odpowiedni piktogram pobierania znajdujący się w drugiej kolumnie tabeli obok nazwy pliku.

 

Instalacja:

 

1. Plik, który określiłem jako instalator Forge otworzyć. Pojawi się instalator. Upewnij się, że zaznaczona jest TYLKO opcja "install client" oraz czy zostało podane poprawne położenie folderu .minecraft. Jeśli tak, naciśnij przycisk "OK". Gdy instalacja się zakończy, wejdź w folder .minecraft, który znajduje się w folderze Roaming, do którego dostęp uzyskamy, gdy do pola wyszukiwania plików wpiszemy "%appdata%". W folderze .minecraft znajduje się folder "mods". Jeśli masz ten folder, pomiń krok drugi. 

 

2. W przypadku, gdy w folderze .minecraft nie znajduje się folder o nazwie "mods", należy włączyć launcher Minecraft i w przypadku Shiginimy, nacisnąć przycisk "edytuj profil" i zmienić wersję gry na tę z dopiskiem "forge". (Najczęściej ląduje ona na samym dole). Następnie uruchom grę. Spowoduje to automatyczne utworzenie się pliku "mods" w folderze .minecraft.

 

3. Plik, który określiłem, jako "Mod WorldEdit dla Forge" nalezy umieścić w folderze "mods". Nastepnie uruchomić grę w sposób wskazany w punkcie 2. (włączając wersję z dopiskiem "forge"). W menu pojawi się okno "mods". Upewnij się czy w pasku po lewej stronie po naciśnięciu tego przycisku znajduje się mod "WorldEdit". Jeśli tak, to instalacja przebiegła pomyślnie. Od tej pory WorldEdit będzie dostępny w trybie Singleplayer.

 

W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ, PISZCIE POD POSTEM LUB W PW.

DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE LINKIEM - Katniss!

 

 


Użytkownik MarsoneQ edytował ten post 20 August 2018 - 13:30

  • Vindow, Katniss i ZdzisiuMaszWulkanik lubią to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Velta

Velta

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 772 postów
  • Velciakk

Napisano 20 August 2018 - 11:12

który pozwoli w bardzo prosty sposób zainstalować WorldEdit w Singleplayerze na nowszych Minecraft wersjach metodą, która będzie opierała się na pliku Forge

 

Na czym?


  • grepolis lubi to

giphy.gif


#3 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 20 August 2018 - 13:16

Na czym?

Takie coś co umożliwia wgrywanie modów do MC.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#4 Velta

Velta

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 772 postów
  • Velciakk

Napisano 20 August 2018 - 13:18

Takie coś co umożliwia wgrywanie modów do MC.

 

Jestem świadom z czym to się je, bo sam ostatnio instalowałem nawet WorldEdita właśnie za pośrednictwem Forge'a. Rzecz w terminologii, bo się wrzuca pliki JAR, a nie Forge. =)


giphy.gif


#5 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 20 August 2018 - 13:19

Jestem świadom z czym to się je, bo sam ostatnio instalowałem nawet WorldEdita właśnie za pośrednictwem Forge'a. Rzecz w terminologii, bo się wrzuca pliki JAR, a nie Forge. =)

Przesadzasz trochę, każdy chyba wie o co chodzi, jak ktoś napisze "Forge" w kontekście minecrafta.


  • Velta i MarsoneQ lubią to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#6 ZdzisiuMaszWulkanik

ZdzisiuMaszWulkanik

    Znawca

  • Zbanowany
  • 224 postów
  • cipkawokresie

Napisano 19 October 2018 - 15:30

Przydatny poradnik, zwłaszcza dla osób, które nie chcą specjalnie tworzyć serwera po to aby wgrać plugin.



#7 MiamiBear

MiamiBear

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 70 postów

Napisano 12 November 2018 - 21:00

W sumie to to samo co instalacja zwykłego moda do MC.

Ale może być przydatne dla nowych graczy :D


 Dotacje w formie  :diament: diaxów:






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Pluginy, Mody, Minecraft, WorldEdit, Poradnik, Easy