Skocz do zawartości


Zdjęcie

[CB] Pomoc przy komendzie testfor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 LondelPL

LondelPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • kapitanbalastro

Napisano 07 December 2017 - 15:45

Cześć! robię mapkę fabularną i potrzebuje pomocy

używam komendy testfor i tellraw. Gdy gracz wejdzie na dany obszar wyświetla się napis tellraw. Potrzebuję pomocy w tym żeby napis się nie wyświetlał dwa razy np.

gracz znajdzie się na obrzasze i pisze

władek: O! wkońcu w domu! wreszcie mogę nakarmić.....

Gdy gracz odejdzie i wejdzie wyświetla się to drugi raz i właśnie nie wiem jak zrobić to żeby napis nie wyświetlał się dwa razy

teraz druga sprawa.

Chce zrobić takie coś że np rozmawiam z kimś i muszę podjąć daną decyzję np

Czarodziej: Czy chcesz kupić miksturkę za 20 złota? [Tak] [Nie]

Jak zrobić to [Tak] lub [Nie] i tak żeby po wciśnięciu gracz się teleportował lub coś dalej pisało by na chacie



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 DooMaV

DooMaV

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • KonradGamer_

Napisano 07 December 2017 - 15:52

Więc tak w testforze zrób, że gdy wykryje gracza  postawi redstoneblock obok komendblocka z tellraw gdy gracz odejdzie blok się nie usunie więc gdy przyjdzie znowu nie postawi się ponownie i nie wyświetli 2 raz komunikatu



#3 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 07 December 2017 - 15:57

Gdy gracz odejdzie i wejdzie wyświetla się to drugi raz i właśnie nie wiem jak zrobić to żeby napis nie wyświetlał się dwa razy
 

Od biedy możesz dać obok commandblock z setblock air na koordynatach tamtego.



#4 LondelPL

LondelPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • kapitanbalastro

Napisano 07 December 2017 - 15:58

Więc tak w testforze zrób, że gdy wykryje gracza  postawi redstoneblock obok komendblocka z tellraw gdy gracz odejdzie blok się nie usunie więc gdy przyjdzie znowu nie postawi się ponownie i nie wyświetli 2 raz komunikatu

dobra ale jak to zrobić