Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Podniebne miasto - Akademia

powietrzu duże otwarty świat creative 1.7.10

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 11 November 2017 - 20:01

Siema. Dawno tu nie byłem i jestem tu tylko na chwile. Pozdrawiam Waleta i Ryptena.


Przedstawiam Wam moje mini dzieło, którego kawałek kiedyś zawitał na tę stronę. Budowałem to ponad 3 lata temu. W 2014 roku zakończyłem działalnośc twórczą. Skończyła mi sie wena i czas. Nie miałem już ochoty na to.

Widać to na niedokończonym terenie pod miastem. Miało tam być kolejne miasto. No ale cóż.

Miasto to powstało po zbudowaniu małej fortecy na dole miasta. Wszystko się od tego zaczęło.
Tak wyszło, że spędziłem przy tym rok. Rok mojego życia zamknięty w jednej mapce. Była ze mną cały czas. Razem z nią przeżywałem wszystko. Smutki, radości, porażki. Może to dziwne, ale czuję z tym miastem jakoby więź. Gdy o niej myslę rozchodzi się po mnie smutek i żal. Żal że minęły te czasy. Sentymentalny ze mnie człek. Wybaczcie.

b1I6ZLK.png

Wydaje mi się że jak oddam je w Wasze ręce to mi przejdzie. Jakoś muszę się pozbyć tego uczucia żalu. Oceniajcie to jak chcecie. Mam to gdzieś. Po prostu chce żeby to w końcu ujrzało światło dzienne. Żeby pozbyć się tych myśli.

Może komuś się spodoba to. Wtedy dziękuję z góry. Jednak to tylko miasto i nic więcej. Możecie chodzić i chodzić. Szukać ukrytych miejsc i bawić się z kolegami. Możecie używać mapy gdzie chcecie. Wystarczy że gdzieś malutkim druczkiem napiszecie że to ja zbudowałem (TemariPL/zigman).

Spawn jest w wodzie. Musicie włączyć LANa i właczyć gamemode 1 i wtedy latajcie sobie gdzie chcecie.

Ogólnie to miasto miało miało bardzo rozwiniętą historię/fabułę. Ale nie mam czasu tego rozpisywać tu. Może kiedyś wydam jakiś poradnik miasta. Może.

Ogólnie to mapa jest na wersje 1.7.10 (chodzi o tekstury) więc tylko na tym będzie działać ok z takim wyglądem.
Musicie mieć OptiFine jeśli chcecie tekstury więc musi być chyba i Forge.
Pozdrawiam. macie Screeny:

YFKFKIo.png

f4kUmLW.png

JYgPCGK.png

A tu macie całą galerie fotek z tamtego czasu:


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Temat ze statkiem:

https://craftportal....ms-hellrider-★/


Elo.

Użytkownik zigman edytował ten post 12 November 2017 - 22:13

Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 12 November 2017 - 22:14

Co jest nie tak ze nikt nie komentuje? ._.

Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


#3 Zioomkox

Zioomkox

    Uczony

  • Użytkownik
  • 609 postów
  • Zioomkox#6688
  • Zioomkox

Napisano 13 November 2017 - 15:56

Co jest nie tak ze nikt nie komentuje? ._.



Większość komentarz zazwyczaj jest pod tytułem ,,co możesz poprawić" ,a skoro ty już swoją działalność skończyłeś po co ma ktoś komentować. Ja od siebie dorzucę, że praca bardzo schludna, kolorystyka fajnie dobrana i robi dobre wrażenie.

#4 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 13 November 2017 - 16:56

Myślałem ze ten dział jest żeby wyrażać o opinie

Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


#5 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 14 November 2017 - 17:25

Cudne! Jestem wielkim fanem tego typu budowli, zwłaszcza dobrze wykonanych. Dodatkowym atutem jest też texturepack który nalezy do moich ulubionych :)

Przypominają mi się czasy gdy grałem w Bioshock Infinite ^^


Użytkownik needpvp edytował ten post 14 November 2017 - 17:25

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#6 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 04 December 2018 - 20:24

refik


Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


#7 ZdzisiuMaszWulkanik

ZdzisiuMaszWulkanik

    Znawca

  • Zbanowany
  • 224 postów
  • cipkawokresie

Napisano 04 December 2018 - 20:43

Uwielbiam masę dopracowanych detali i tę paletę barw. Kawał dobrej roboty, szkoda, że straciłeś wenę i czas bo nie jeden budowniczy mógłby Ci pogratulować.



#8 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 05 December 2018 - 00:37

Praca ładna, widać że się napracowałeś. Aż żal się robi że tak mało komentarzy jest bo miasto zasługuje na jakieś tam uznanie wśród użytkowników tego forum. Niestety aktywnych użytkowników już prawie tu nie ma. Mam ogromny sentyment do czasów kiedy to forum żyło pełnią życia te 5 lat temu. Kiedy co drugi użytkownik tworzył jakiś projekt, i co z tego że większość nie dokańczała swoich dzieł. Bardzo fajnie było popatrzeć na zafascynowanych ludzi próbujących coś stworzyć :)


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#9 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 05 December 2018 - 06:42

Wygląda fajnie, zwłaszcza ten placyk z fontanną pośrodku. Co tu dodać więcej.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#10 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 05 December 2018 - 20:29

Dziękuje ślicznie


Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


#11 Walet

Walet

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 304 postów

Napisano 15 December 2018 - 14:26

Dziękuje za pozdrowienia, również pozdrawiam. ;)

 

Co do pracy, miasto jest po prostu bardzo ładne, nic sie ze sobą nie gryzie, jest dużo szczegółów. Budynki jak i ulice są zwyczajnie "przyjemne", mają swój "mikroklimat". :D Miasto po prostu samo "zachęca" do jego zwiedzania/odkrywanie + nocne zdjęcie jest super. :) Jednym słówem super praca, wykonanie, koncepcja, szkoda że nie bedzie "wiecej", chociaż... ;) 


q19TCb3.png


#12 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 15 December 2018 - 15:08

Jak widze takie generic 32x32 txt packi to mi się rzygać chce.



#13 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 15 December 2018 - 15:20

Dzieki Wallet :3 Niestety  już jestem za stary na granie w to. czasem mam duże chęci, ale po dwóch dniach czar pryska.

 

 

Jak widze takie generic 32x32 txt packi to mi się rzygać chce.

 

Cofnij sie 5 lat do tyłu.


Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


#14 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 15 December 2018 - 19:09

Nie rozumiem hejtu na ten resource pack. Z tym hejtem spotykam się tylko i wyłącznie na tym forum. Bo "32x32" "Deafultowe lepsze" Ja nie wiem skąd ten ból tyłka u niektórych. Conquest resource pack to najbardziej rozbudowany resource pack jaki tylko powstał (tu na fotkach chyba wymieszane tekstury), dzięki swojej różnorodności można stworzyć co tylko się chce w klimatach fantasy/średniowiecze. Rzygać to się chce na te zwykłe minecraftowe tekstury, są obrzydliwe i jedyne ładne rzeczy na defaultowych teksturkach to te zrobione w dużej skali gdzie zdjęcia są robione z daleka. Ja rozumiem, że komuś mogą pasować bo sentyment, przyzwyczajenie i tak dalej, ale trzymanie się tylko i wyłącznie nich to jakieś upośledzenie.


  • zigman, fullfun i Katniss lubią to

"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#15 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 22 December 2018 - 16:13

Ja rozumiem, że komuś mogą pasować bo sentyment, przyzwyczajenie i tak dalej, ale trzymanie się tylko i wyłącznie nich to jakieś upośledzenie.

xDDD

To nie tak, że upośledzeniem jest ustawianie tekstur wysokiej rozdzielczości w grze zbudowanej z bloków, ale niech ci będzie.

 

Conquest jest tak overused, że niedobrze mi na jego widok. Każdy, ale absolutnie każdy wszędzie używa tego zajebanego conquesta. Jakby nie było innych txt packów, nie, bo przeciez trzeba użyć przeruchanego w każdą dziure conquesta. To nawet nie jest dobry txt pack sam w sobie, brzydka paleta kolorów i 32x32 które ledwo ledwo w ogóle pasuje do klockowej grafiki tej gry.


Użytkownik MrKisiel edytował ten post 22 December 2018 - 16:14


#16 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 22 December 2018 - 20:19

Wybaczcie, za offtopic, ale w sumie praca jest zbudowana na conquescie więc może nie taki off topic ;)

 

Człowieku 32x32 to wysoka rozdzielczość? Defaultowe txt-rki są 16x16 a ty nazywasz 32x32 wysoką rozdzielczością? Według mnie i jak widać większości ludzi to 32x32 najbardziej pasuje do minecrafta bo 16x16 jest po prostu za słabe i jak defaultowe jeszcze jako tako pasują to reszta 16x16 packów jest zwyczajnie brzydka. ZDECYDOWANA większość dobrych resource packów jest na 32x32. Na 16x16 ładne projekty to głównie te które robi się z lotu ptaka, albo jakiejś większej odległości, a wiesz dlaczego? Bo tekstury zwykłego minecrafta są po prostu słabej jakości. Dlaczego tak dużo osób używa Conquesta? Bo można zrobić uliczkę za sklepem która będzie wyglądała ładnie, bo można zrobić pokój w pałacu przy którym nie trzeba będzie się domyślać pół godziny co jest czym, bo można zrobić projekt który nie będzie zachwycać screenshotami zrobionymi tylko i wyłącznie z daleka, ale też z bliska pokazując dokładnie wszystkie detale.

 

Ale jak widać na każdym forum musi się znaleźć jakiś hipster który będzie pluł na coś co jest dobre. A conquest jest dobry i to nie dlatego, że jest popularny, conquest jest popularny bo jest mega rozbudowany a tekstury choć 32x32 trzymają bardzo wysoki poziom. Trzymają tak dobry poziom, że ludzie tacy jak ty uważają że 32x32 to jakaś mega wysoka rozdzielczość nie pasująca do bloków minecrafta. W ogóle skoro conquest jest według ciebie taki bee i nie dobry to czego mają używać ludzie którzy chcą zbudować coś w stylu fantasy/średniowiecze? Bo wszystkie te resource packi w tych klimatach mają podobna paletę kolorów.

 

Jeśli dla ciebie 32x32 to rozdzielczość za wysoka na minecrafta i jak w ogóle można tego używać (już pomijając fakt, że jeśli ktoś nie gra na defaultowych teksturach to 95% przypadkach gra na jakiś 32x32 teksturach) to co powiesz o 64x64? 128x128?

 

Rozumiem, że skin steve też cię obrzydza bo przecież 64x32?

A to, że powstał faithful txt pack 32x32 który jest tylko podbiciem rozdzielczości zwykłych tekstur i jest z minecraftem od jego początków to przypadek?

 

Tak btw. to conquesta nie używa AŻ tak dużo ludzi więc nie wiem o czym ty piszesz, mimo wszystko nie każdy wie o Conquescie i dużo osób wciąż używa tak biednie rozbudowanych txt packów jak DokuCraft czy John Smith itp. (Mówię tu o resource packach wpasowujących się w średniowecze i fantasy)


Użytkownik Evoken edytował ten post 22 December 2018 - 20:24

"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#17 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 23 December 2018 - 11:30

Tak btw., to nie jest conquest xd conquest jest zbyt szary i ponury i za średniowieczny. Halcyon Days jest bardziej ciepły, nowocześniejszy (względnie) i bardziej przejrzysty co wpasowuje się w klimat miasta. Nie chciałem aby moj swiat wyglądał jakby zaraz miała nadejść jakaś epidemia tylko pokazanie zlotego czasu tej zabudowy.

Wiec najpierw MrKisiel sprawdź jaki RP jest użyty a nie tylko po zdjęciach komentujesz swoje upodobania do dziur i tekstur ;)

Użytkownik zigman edytował ten post 23 December 2018 - 11:36

  • Katniss lubi to

Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powietrzu, duże, otwarty świat, creative, 1.7.10