Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tryb okienkowy czy full screen?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 09 October 2017 - 11:06

Do założenia tego tematu skłoniły mnie wypowiedzi dwóch osób w innym temacie:

 

 

Graj na windowed jak każdy cywilizowany człowiek.

 

 

Graj na minecraft w oknie jak każdy człowiek.

 

Zastanawia mnie dlaczego takie wnioski pojawiły się? Jedyne, co przychodzi mi do głowy to sprawa wydajności, kiedy w okienku jest mniejsza rozdzielczość niż na pełnym ekarnie. Kiedy komputer sobie nie radzi z wyższą rozdzielczością, korzystamy z niższej - zrozumiałe.

Mogę jeszcze zrozumieć granie w oknie, aby jednocześnie na ekranie była widoczna inna aplikacja, np. czekając na ważną wiadomość w komunikatorze czy też na emaila / tweeta itp.

 

Dlaczego jednak mowa jest o "każdym człowieku" lub "każdym cywilizowanym człowieku" - nie jestem w stanie zrozumieć.

 

W gry komputerowe gram od wielu lat, po przesiadce z Amigi na PC byłem z grami komputerowymi od początku tej ery i nigdy nie przyszło mi do głowy, aby każdy człowiek miał takowe dążenia.

 

Chciałbym to zrozumieć, proszę Was o wypowiedzi.


  • Zeus1970 lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 09 October 2017 - 11:12

Czy ty człowieku naprawde ze wszystkim musisz mieć problem?



#3 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 09 October 2017 - 11:16

@up

Wyluzuj, normalne pytanie zadał.

 

Swoją drogą też mnie ciekawi z jakiego powodu część osób woli grać w małym okienku.


  • Zeus1970 i HelloDoggo lubią to

#4 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 09 October 2017 - 11:19

Well, ja gram w klocki w oknie od właściwie zawsze, i nie wyobrażam sobie gry na fullscreenie.



#5 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 09 October 2017 - 11:34

Czyli brak powodu?
  • HelloDoggo lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#6 kacper_o

kacper_o

    Hobbysta

  • Użytkownik+
  • 331 postów

Napisano 09 October 2017 - 11:57

Gdy gram w minecraft'a (a raczej grałem), to muszę grać w oknie, ponieważ przez tą wielką rękę nie mogę się skupić. Gdy coś sobie buduję, natychmiastowo powiększam ekran, by widzieć więcej szczegółów. Jak dla mnie wszystko zależy od sytuacji i upodobań.

8ifkn2I.png


#7 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 09 October 2017 - 12:03

Zastanawia mnie dlaczego takie wnioski pojawiły się? Jedyne, co przychodzi mi do głowy to sprawa wydajności, kiedy w okienku jest mniejsza rozdzielczość niż na pełnym ekarnie. Kiedy komputer sobie nie radzi z wyższą rozdzielczością, korzystamy z niższej - zrozumiałe.

Mi przychodzą do głowy dwie rzeczy:
1. Minecraft jest traktowany nie tylko jako gra, lecz także jako "silnik" do ich budowania, a jak wiemy z takiego lepiej korzysta się w oknie.
2. Na fullscreenie (przynajmniej ja to zauważyłem) występują problemy z odświeżaniem ekranu (ząbkowanie obrazu).
 

Dlaczego jednak mowa jest o "każdym człowieku" lub "każdym cywilizowanym człowieku" - nie jestem w stanie zrozumieć.

Jak byłem dzieciakiem to też grałem na fullscreenie. Jednak potem przeniosłem się na okienko i jakoś tak zostało...
 
 

W gry komputerowe gram od wielu lat, po przesiadce z Amigi na PC byłem z grami komputerowymi od początku tej ery i nigdy nie przyszło mi do głowy, aby każdy człowiek miał takowe dążenia.

Amiga to jest technologia lat 80tych, wtedy multitasking dopiero raczkował.

Gry na PC były początkowo w fullscreenie, bo pierwsze akceleratory 3D nie wspierały trybów okienkowych.

Być może wraz z rozwojem technologii i pojawieniem się gier o małych wymaganiach sprzętowych fullscreen stał się trochę niepotrzebny?

 

Z Minecraftem jest tak, że nie każdy traktuje go jak po prostu "grę". Ja grając w niego czasem przeglądam forum, czasem się poszuka w sieci jakiegoś craftingu (#KtoNormalnyUżywaRecipeBooka), a ja sam zajmując się serwerami ciągle wyszukuje w sieci różnych trików, używam serwera ftp itd. Fullscreen byłby w moim przypadku nieporęczny.



#8 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 09 October 2017 - 13:09

Po co tak to rozgrzebywać? Każdy ma swoje powody i opinie, a ich generalizacja i "ostre" słowa to w internecie normalna i zwykle akceptowana rzecz.

Ja przeważnie gram w windowed - zajmuję się modami, więc łatwy dostęp do innych plików to podstawa. W każdej chwili mogę podpatrzyć jakąś recepturę, id, przenieść to do configów, sprawdzić czy wszystko działa i wrócić do gry. Ciągłe wciskanie alt+tab licząc, że wypadnie odpowiednie okno jest niepraktyczne i męczące.

Użytkownik dziobax edytował ten post 09 October 2017 - 13:10


#9 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 09 October 2017 - 13:28

F11

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#10 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 09 October 2017 - 14:23

A ja gram na full screen, aby w 1440p. + shaderki + teksturki rozkoszować się pięknem klocków. ʕ•ᴥ•ʔ



#11 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 09 October 2017 - 15:18

Fullscreen nie ma klimatu. Jest pusty, za bardzo nowoczesny (tak, wiem, przesadzam, jednak jakość nie jest tak zachwycająca aby wybierać opcję całego ekranu). Osobiście polecam tryb okienkowy.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#12 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 09 October 2017 - 17:22

Fullscreen nie ma klimatu. Jest pusty, za bardzo nowoczesny (tak, wiem, przesadzam, jednak jakość nie jest tak zachwycająca aby wybierać opcję całego ekranu). Osobiście polecam tryb okienkowy.

??? xD

Fullscreen nowoczesny w jakim sensie? Bo ogólnie fullscreen jest starszy od trybu okienkowego.


  • Zeus1970 lubi to

#13 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 09 October 2017 - 18:15

Gdy gram w minecraft'a (a raczej grałem), to muszę grać w oknie, ponieważ przez tą wielką rękę nie mogę się skupić. Gdy coś sobie buduję, natychmiastowo powiększam ekran, by widzieć więcej szczegółów. Jak dla mnie wszystko zależy od sytuacji i upodobań.

 

Klawisz F1 dobry na wszystko? O upodobaniach czy gustach nie dyskutuję.

 

Mi przychodzą do głowy dwie rzeczy:
1. Minecraft jest traktowany nie tylko jako gra, lecz także jako "silnik" do ich budowania, a jak wiemy z takiego lepiej korzysta się w oknie.
2. Na fullscreenie (przynajmniej ja to zauważyłem) występują problemy z odświeżaniem ekranu (ząbkowanie obrazu).
 

Jak byłem dzieciakiem to też grałem na fullscreenie. Jednak potem przeniosłem się na okienko i jakoś tak zostało...
 
 

Amiga to jest technologia lat 80tych, wtedy multitasking dopiero raczkował.

Gry na PC były początkowo w fullscreenie, bo pierwsze akceleratory 3D nie wspierały trybów okienkowych.

Być może wraz z rozwojem technologii i pojawieniem się gier o małych wymaganiach sprzętowych fullscreen stał się trochę niepotrzebny?

 

Z Minecraftem jest tak, że nie każdy traktuje go jak po prostu "grę". Ja grając w niego czasem przeglądam forum, czasem się poszuka w sieci jakiegoś craftingu (#KtoNormalnyUżywaRecipeBooka), a ja sam zajmując się serwerami ciągle wyszukuje w sieci różnych trików, używam serwera ftp itd. Fullscreen byłby w moim przypadku nieporęczny.

 

Chcę zwrócić uwagę, iż moja inspiracja do tego tematu wzięła się z postu, gdzie dawano rady odnośnie okienkowego trybu, nie dla kogoś, kto zajmuje się tworzeniem czegokolwiek - ale czystą grą. Oczywiście MrKsiel przyszedł ze swoją światłą radą, której nie może nawet uzasadnić i pokazuje to w swoim pierwszym poście w tym wątku.

 

Kiedy Minecraft traktowany jest jako narzędzie, a nie jako gra - rozumiem, że dobrze jest mieć jednocześnie ekran gry, ekran narzędzi(a) - aby wszystko było jednocześnie widoczne. Z tym też nie polemizuję.

 

Jeżeli zaś rozmawiamy o historii (sprawę Amigi zostawię) - to pierwsze gry na PC nie posiadały w ogóle wsparcia dla akceleratorów, ani też nie były dedykowane pod system okienkowy, a działały po prostu pod DOSem - więc sprawa okienek, czy dla zwolenników, czy dla przeciwników nie istniała.

 

 

Po co tak to rozgrzebywać? Każdy ma swoje powody i opinie, a ich generalizacja i "ostre" słowa to w internecie normalna i zwykle akceptowana rzecz.

Ja przeważnie gram w windowed - zajmuję się modami, więc łatwy dostęp do innych plików to podstawa. W każdej chwili mogę podpatrzyć jakąś recepturę, id, przenieść to do configów, sprawdzić czy wszystko działa i wrócić do gry. Ciągłe wciskanie alt+tab licząc, że wypadnie odpowiednie okno jest niepraktyczne i męczące.

 

Po co rozgrzebywać? Aby się dowiedzieć. Z mojej strony nie było ani generalizacji, ani ostrych słów.

 

Fullscreen nie ma klimatu. Jest pusty, za bardzo nowoczesny (tak, wiem, przesadzam, jednak jakość nie jest tak zachwycająca aby wybierać opcję całego ekranu). Osobiście polecam tryb okienkowy.

 

Ciekawa teoria...

Klimat chyba zależny jest od tego, co sobą reprezentuje dana gra. Grając w pasjansa nie liczymy na klimat - czy uruchomimy w oknie, czy na pełnym ekranie.

Za pusty? Dokładnie taka sama ilość treści jest w oknie, jak też na pełnym ekranie.

Jakość nie jest zachwycająca? Zatem, skoro to problem jakości - dlaczego jej sobie nie poprawić? Czy to instalując mody / tekstury / shadery?

 

Podsumowując dotychczasowe wypowiedzi, poza tymi, które jasno i wyraźnie mówią o użyciu Minecrafta jako narzędzia, a nie jako czystej gry - wygląda na to, że trybu okienkowego należy używać... bo tak.



#14 MrCubica

MrCubica

    Minecrafter

  • Użytkownik+
  • 751 postów

Napisano 09 October 2017 - 18:16

Oczywiście że tryb okienkowy, gdy gram w mc zawsze korzystam z internetu, poza tym się przyzwyczaiłem.


1hmwSZ8.gif

 

 

 

kknISD8.png

 

 

 

KACARE - 131  :diament: Chcę do sygnaturki. Dzięki i pozdrawiam

 

adrianCK - 25  :diament:Chcę do sygnatury  :P

 

FunnyCraft1998 - 15  :diament: Pozdrawia ekipa CreativeCast

 

krfcm - 11  :diament: -  For candy - opinia w prezentacji mypixel.pl  :)

 

KrychuPolska - 10  :diament: - 10 

 

Krzysiu2121 - 7 :diament: - daj mnie do dotacji

 

Rohen Tahir  -  6 :diament: - ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

HelloDoggo -  3   :diament: - Dodgo pozdrawia


#15 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 09 October 2017 - 18:28

Okienkowy. Powody?

1.Więcej FPS (Pentium G630 + integra insajd).

2.Warto patrzeć na podgląd w OBSie, tak w razie wu (takie "wu" zdarzyło mi się dwa razy).

3.Lepsze małe 16:9 niż duże 4:3 (tak, na monitor też mnie nie stać).

4.Godzina w prawym dolnym rogu.

5.Jak potrzebuję jakichś info z Minkroft Wiki to nie muszę F11 + minimalizuj.

6.Odbieranie rozmów na Skajp.

7.Poczta w tle.

8.Przyzwyczajenie (stary Celeron 4 gen. + integra insajd, na takim kompie to bez okienka był bluscreen i tak już zostało).

Oczywiście, grajta jak wam się umyśli, nikomu nic nie narzucam.


Użytkownik Grzesiek11 edytował ten post 09 October 2017 - 18:31


#16 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 09 October 2017 - 18:40

Chcę zwrócić uwagę, iż moja inspiracja do tego tematu wzięła się z postu, gdzie dawano rady odnośnie okienkowego trybu, nie dla kogoś, kto zajmuje się tworzeniem czegokolwiek - ale czystą grą. Oczywiście MrKsiel przyszedł ze swoją światłą radą, której nie może nawet uzasadnić i pokazuje to w swoim pierwszym poście w tym wątku.

 

Kiedy Minecraft traktowany jest jako narzędzie, a nie jako gra - rozumiem, że dobrze jest mieć jednocześnie ekran gry, ekran narzędzi(a) - aby wszystko było jednocześnie widoczne. Z tym też nie polemizuję.

 

Jeżeli zaś rozmawiamy o historii (sprawę Amigi zostawię) - to pierwsze gry na PC nie posiadały w ogóle wsparcia dla akceleratorów, ani też nie były dedykowane pod system okienkowy, a działały po prostu pod DOSem - więc sprawa okienek, czy dla zwolenników, czy dla przeciwników nie istniała.

 Zostaje sprawa "ząbków" na fullscreenie podczas odświeżania ekranu - u mnie one są, może u ciebie nie.

 

 

Z tym PCtem faktycznie się trochę pogubiłem, bo przeskoczyłem z Amigi na PCta i jako początek PC niesłusznie wziąłem upadek Commodore w 1994 roku. Oczywiście akceleratory pojawiły się dopiero w roku bodajże 1996, a same gry na PC istniały oczywiście dużo wcześniej. Mój błąd.

 

Podsumowując dotychczasowe wypowiedzi, poza tymi, które jasno i wyraźnie mówią o użyciu Minecrafta jako narzędzia, a nie jako czystej gry - wygląda na to, że trybu okienkowego należy używać... bo tak.

W sumie może tak być. Niech żyją jedyne słuszne okienka!

 

_____________________

Trybu okienkowego używam głównie dlatego, że miałem zawsze monitor o proporcjach 16:10, więc wolałem mieć trochę szersze pole widzenia. Ba, był taki okres u mnie, kiedy grałem na rozdziałce 1680x720 o proporcjach 21:9.


Użytkownik dphz edytował ten post 09 October 2017 - 18:41


#17 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 09 October 2017 - 18:57

Okienkowy. Powody?

1.Więcej FPS (Pentium G630 + integra insajd).

2.Warto patrzeć na podgląd w OBSie, tak w razie wu (takie "wu" zdarzyło mi się dwa razy).

3.Lepsze małe 16:9 niż duże 4:3 (tak, na monitor też mnie nie stać).

4.Godzina w prawym dolnym rogu.

5.Jak potrzebuję jakichś info z Minkroft Wiki to nie muszę F11 + minimalizuj.

6.Odbieranie rozmów na Skajp.

7.Poczta w tle.

8.Przyzwyczajenie (stary Celeron 4 gen. + integra insajd, na takim kompie to bez okienka był bluscreen i tak już zostało).

Oczywiście, grajta jak wam się umyśli, nikomu nic nie narzucam.

 

Rozumiem powody praktyczne, tutaj bardzo rzeczowo to wyjaśniłeś. Aby mieć lepszą wydajność / więcej klatek - warto zmienić na tryb okienkowy, nie przeczę. Również jeżeli gra nie uruchamia się w trybie pełnoekranowym lub gra się sypie, czy też system - lepiej grać tak, niż wcale. Korzystanie w międzyczasie z innych rzeczy, też przemawia do mnie.

Jedyne, czego nie jestem w stanie zrozumieć to "lepsze małe 16:9 niż duże 4:3".

 

 Zostaje sprawa "ząbków" na fullscreenie podczas odświeżania ekranu - u mnie one są, może u ciebie nie.

 

 

Z tym PCtem faktycznie się trochę pogubiłem, bo przeskoczyłem z Amigi na PCta i jako początek PC niesłusznie wziąłem upadek Commodore w 1994 roku. Oczywiście akceleratory pojawiły się dopiero w roku bodajże 1996, a same gry na PC istniały oczywiście dużo wcześniej. Mój błąd.

 

W sumie może tak być. Niech żyją jedyne słuszne okienka!

 

_____________________

Trybu okienkowego używam głównie dlatego, że miałem zawsze monitor o proporcjach 16:10, więc wolałem mieć trochę szersze pole widzenia. Ba, był taki okres u mnie, kiedy grałem na rozdziałce 1680x720 o proporcjach 21:9.

 

Sprawa "ząbków" u mnie nie występuje, może gdyby tak było też bym rozważył albo zmianę trybu gry, albo przynajmniej przesiadki na inny komputer. Zdaję sobie sprawę, że Minecraft Java jest wymagający i nie na każdym sprzęcie da się w niego grać, albo nie da się grać w sposób zadowalający. Dla przykładu jednym z moich komputerów jest Acer Iconia W500 - który w ogóle sobie z Minecraftem nie radzi, no chyba że skokowe 1 do 15 klatek można nazwać grą.



#18 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 10 October 2017 - 18:46

Jedyne, czego nie jestem w stanie zrozumieć to "lepsze małe 16:9 niż duże 4:3".

 

Chodzi o mój monitor za 50 złotych. Ma format 4:3 i w wielu grach małe pole widzenia. Ustawiam więc tryb okienkowy z rozdziałką 16:9.


Użytkownik Grzesiek11 edytował ten post 10 October 2017 - 18:46


#19 creepek_

creepek_

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 713 postów
  • creepek#7535
  • creepek

Napisano 21 October 2017 - 22:35

Więc tak, w okienkowym to klikam esc i zminimalizuj a w fullscreen to F11, eskejp a potem zminimalizuj. Łatwiej jest. Druga sprawa to że w pewnych momentach ręka zasłania całe pole widzenia.

Potrzebujesz pomocy z serwerem?
Napisz do mnie na PW! Chętnie ci pomogę ;)
Zapraszam również na discord: creepek#7535

DONEJTY

- Od: Szogunx | Wiadomość: | Ilość: 8

- Od: Grzesiek11 | Wiadomość: Cel: być w każdej diaxxowej sygnaturze | Ilość: 5

- Od: jahumen | Wiadomość: Jahumen to król | Ilość: 1
- Od: grepolis | Wiadomość: Daj mnie do sygnatury | Ilość: 1
- Od: psiki | Wiadomość: CHCE DO SYGNATURY :P | Ilość: 1


#20 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 22 October 2017 - 08:17

Mam dwa monitory i muszę grać w okienku bo jak mam na pełnym ekranie to nie mogę myszką "wyjechać" na obszar drugiego ekranu.
1fyIFXE.png