Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer w minecraft


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bower 307

Bower 307

    Polski Notch

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Bower307

Napisano 27 May 2017 - 18:26

Powiedzcie co zrobić w tym komputerze.


:>  :>  :>  :)  :)  :) Jestem 11-latkiem z Łodzi. Interesuje się grami, gwiezdnymi wojnami i muzyką.Jak ktoś nie ma z kim pogadać o star wars może pisać wiadomości prywatne(no bo o minkrafcie każdy tu może XD). :D  :D  :D


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 27 May 2017 - 18:41

?
Może grę ? Taka gra w grze.

#3 Bower 307

Bower 307

    Polski Notch

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Bower307

Napisano 27 May 2017 - 18:52

?
Może grę ? Taka gra w grze.

4p6uYDA.gif


:>  :>  :>  :)  :)  :) Jestem 11-latkiem z Łodzi. Interesuje się grami, gwiezdnymi wojnami i muzyką.Jak ktoś nie ma z kim pogadać o star wars może pisać wiadomości prywatne(no bo o minkrafcie każdy tu może XD). :D  :D  :D


#4 delitex

delitex

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 27 May 2017 - 19:26

Polecam Pac-Mana :D ^_^


  • Przemykomo lubi to

#5 NightFireDragon

NightFireDragon

    Wiecznie Smutny

  • Użytkownik+
  • 930 postów
  • NightFireDragon

Napisano 27 May 2017 - 22:43

4p6uYDA.gif



Typek ci napisał a ty go wyśmiewasz....
A tak po za tym po twoich innych postach jakoś nie widzę jak robisz ten PC'et w MC...

Użytkownik NightFireDragon edytował ten post 27 May 2017 - 22:44

9eeff5b4f0c6f38c.png


#6 Bower 307

Bower 307

    Polski Notch

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Bower307

Napisano 28 May 2017 - 19:27

Typek ci napisał a ty go wyśmiewasz....
A tak po za tym po twoich innych postach jakoś nie widzę jak robisz ten PC'et w MC...

Pokombinuję,aż może wyjdzie porządna maszyna


Typek ci napisał a ty go wyśmiewasz....
A tak po za tym po twoich innych postach jakoś nie widzę jak robisz ten PC'et w MC...

A ta gra to bardzo trudne ale przypomniało mi się, że kiedyś zrobiłem prostą gierkę, że należy strzelać z dispensera w przycisk a jeśli się uda,to wiladżer spadnie na slime blocki :)


Polecam Pac-Mana :D ^_^

To będzie prostsze niż call of duty. Jeżeli chodzi o grę to odrazu myślę o zaawansowanych grach. Niespodziewajcie się,że stworzę GTA VI xD


:>  :>  :>  :)  :)  :) Jestem 11-latkiem z Łodzi. Interesuje się grami, gwiezdnymi wojnami i muzyką.Jak ktoś nie ma z kim pogadać o star wars może pisać wiadomości prywatne(no bo o minkrafcie każdy tu może XD). :D  :D  :D


#7 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 28 May 2017 - 21:19

Pokombinuję,aż może wyjdzie porządna maszyna


A ta gra to bardzo trudne ale przypomniało mi się, że kiedyś zrobiłem prostą gierkę, że należy strzelać z dispensera w przycisk a jeśli się uda,to wiladżer spadnie na slime blocki :)


To będzie prostsze niż call of duty. Jeżeli chodzi o grę to odrazu myślę o zaawansowanych grach. Niespodziewajcie się,że stworzę GTA VI xD

 

Na początek skończ podstawówkę

 

Następnie pokaż komukolwiek, że jesteś czegokolwiek wart i masz prawo kwestionować innych. Na swoim etapie, nikt nic o tobie nie wie, tym bardziej, że robisz jakieś komputery.


  • needpvp lubi to

,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#8 gelo1238

gelo1238

    gelo1238

  • Użytkownik
  • 480 postów
  • gelo1238

Napisano 31 May 2017 - 18:40

Wyjaśnij mi czym jest i jakie funkcje pełni ALU w procesorze.



#9 Cordylus

Cordylus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • Lxd2

Napisano 31 May 2017 - 19:37

Zupełnie niepotrzebna jest wiedza o ALU do budowy komputera. Sam zbudowałem komputer w Factorio, który pozbawiony jest klasycznego procesora, a tym samym nawet rejestrów. Całość oparta jest o zmodyfikowane komórki pamięci. 

W MC też próbowałem zbudować tą maszynę, ale niestety bugi gry na to nie pozwalają. Dwie pochodnie na tym samym bloku gaszą się nierównocześnie... A szkoda bo komputer byłby oparty na transmisji szeregowej.



#10 gelo1238

gelo1238

    gelo1238

  • Użytkownik
  • 480 postów
  • gelo1238

Napisano 31 May 2017 - 20:21

Nie wiem jak ten komputer działał :v



#11 Cordylus

Cordylus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • Lxd2

Napisano 31 May 2017 - 23:09

Bardzo łatwo. Wszystko jest oparte na adresowalnych komórkach pamięci. Na szynie adresowej wpuszczana jest informacja która z komórek ma przygotować się na zapis lub/i odczyt, a na szynie danych dane do zapisu - jeśli ustawi się na szynie adresowej odczyt, to na szynie danych dane pojawią się automatycznie. Pozwala to swobodnie przerzucać dane w zależności od ustalonego programu.

Arytmetyką i instrukcjami warunkowymi zajmują się połączone komórki pamięci, z których stan ostatniej, zależy od stanów poprzednich.

Wykonywaniem programów zajmują się również adresowalne komórki pamięci w których zapisywane są dwie możliwe komendy - "zapisz i odczytaj komórkę" oraz "zapisz komórkę liczbą". Kolejnością ich wykonywania zawiaduje licznik, który jest również zależny od stanu swojej własnej komórki pamięci.

 

Przenoszenie danych między tymi komórkami to wszystko co potrzebne, aby komputer mógł wykonywać wszystkie operacje logiczne, arytmetyczne, skoki warunkowe i bezwarunkowe. Programowanie też nie sprawia większych trudności, bo tutaj arytmometr (lub arytmometry, bo można ich dodawać ile się chce) jest jednocześnie pamięcią operacyjną.

 

Jeśli masz Factorio, chętnie zademonstruję.



#12 gelo1238

gelo1238

    gelo1238

  • Użytkownik
  • 480 postów
  • gelo1238

Napisano 05 June 2017 - 13:29

Nie posiadam.



#13 gelo1238

gelo1238

    gelo1238

  • Użytkownik
  • 480 postów
  • gelo1238

Napisano 23 June 2017 - 21:49

A na piracie pójdzie? xD



#14 Szolim

Szolim

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 85 postów
  • Szolim 2004

Napisano 27 June 2017 - 09:09

Najpierw zbuduj ten komputer, później porozmawiamy