Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wykonać aktywacje mechanizmu command block


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 zywiec123

zywiec123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • NiMaPremki

Napisano 18 May 2017 - 18:28

Mam już zrobiony mechanizm który działa w ten sposób że są 4 pokoje Red, blue, green i yellow i jak się wchodzi do jakiegoś pokoju to nam przydziela odpowiedni team. Na czacie się pojawia tekst po którym kliknięciu teleportuje graczy z pomieszczeń na wyznaczone kordynaty. Komenda którą jest wykorzystywana w tekscie na czacie to setblock i w tym problem bo tekst można kliknąć nie zależnie czy się jest w pomieszczeniu czy nie i na czacie się pojawia Block placed co mi osobiście przeszkadza. Mam nadzieje że pomożecie :)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 18 May 2017 - 18:32

Powinieneś zamienić komendę na chacie z /setblock na /testfor. Poza tym napisz

/gamerule commandBlockOutput

To ci na chacie nie będzie pisać.



#3 zywiec123

zywiec123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • NiMaPremki

Napisano 18 May 2017 - 18:38

@Grzesiek11 no dobra ale i tak to mi nic nie da bo chce żeby klikanie w tekst działało tylko w wyznaczonym terenie.



#4 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 18 May 2017 - 20:03

Ale ten setblock aktywuje mechanizm command block'ów ? Jeśli tak, to możesz zrobić bramkę AND. Jedno wejście, to ten setblock, a drugie powtarzający (repeating) command block z /testfor @p[coś z koordynatami, dokładnie nie pamiętam] i od niego komparator z przekaźnikiem. Wyjście to ten mechanizm.
Pewnie da się prościej, ale tylko taki sposób znam.

#5 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 18 May 2017 - 23:31

i tu moge pomoc jesli serwer jest na 1.11.2

dodaj niestety ale dodatkowy commandblock a mianowicie klikanie w tabliczke niech ma komende setblock ale do tego dodatkowego commandbloka a w nim komenda testfor i warunek obszarowy mniej wiecej tak

/testfor @p[x=,y=,z=,dx=,dy=,dz=] 

x y i z to koordynaty najmniejsze tego pomieszczenia start odczytu czy gracz jest w pokoju dx dy i dz to zasieg w kazda strone dla przykladu jesli pomieszczenie jest 5 na 5 na 5 a najmniejsze koordy to 0 0 0 to komenda bedzie wygladac tak

/testfor @p[x=0,y=0,z=0,dx=5,dy=5,dz=5]

wtedy komenda testfor zostanie wykonana prawidlowo

nalezy pamietac ze commandblock wysyla sygnal do nastepnego commandblocka czy jest odp pozytywna czy negatywna dlatego kolejny commandblock musi byc warunkowy co oznaczac bedzie ze wykona zawarta w nim komende tylko jesli komenda poprzednia byla wykonana prawidlowo

i tu dopiero w tym warunkowym commandbloku wpisz komende setblock i koordynaty na ktorych redstone_block ma sie znalesc

 

mam nadzieje ze za bardzo ci nie namieszalem i ze pomoglem 

 

komenda z @p tyczy sie najblizszego gracza wiec z tym tez trzeba uwazac bo jak bedzie 2 graczy i ten blizej tabliczki(a wlasciwie commandblocka setblock) nie kliknie tylko ten za nim to i tak komenda wykona sie na tym najblizej

 

i ciesze sie ze w 1.12 mojang pomyslal i wprowadzi dodatkowy argument @s chyba co bedzie tyczyc sie konkretnego gracza wykonujacego komende (uruchamiajacego command_block)


Użytkownik zaba140 edytował ten post 18 May 2017 - 23:34


#6 zywiec123

zywiec123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • NiMaPremki

Napisano 19 May 2017 - 12:17

Tak wygląda mechanizm i chciałbym wiedzieć czy można jakoś zdefiniować czy grac który klika w tekst na czacie jest w scoreboardzie z wynikiem pomiędzy 1 a 4 ?

lNtxwOR.png



#7 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 19 May 2017 - 15:15

@up

Ten tekst aktywuje komendę, tak ? Jeśli tak, to daj ją do command block'a i zrób:

ANDgate.png?version=c52e6b8a0a8b7febe150

 

Command block z tą komendą ma być w wyjściu, czyli zielony kabel na obrazku.

Pierwsza dźwignia to wejście, pociągnij tak z 1 redstone i przeczytaj koordynaty. 

Ten klikalny tekst ustaw na komendę ,,/setblock <koordynaty, co przed chwilą przeczytałeś> minecraft:redstone_block".

Druga dźwignia to też wyjście, pociągnij tak z 1 redstone, do niego podłącz przekaźnik (repeater), a do niego komparator (comparator). Do tego komparatora daj powtarzający command block zawsze aktywny z komendą:

/testfor @p[score_nazwa=4,score_nazwa_min=1]

Gdzie nazwa to nazwa scoreboard.



#8 zywiec123

zywiec123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • NiMaPremki

Napisano 19 May 2017 - 17:15

@Przemykomo

 

Tekst na czacie wykonuje komendę setblock kordy redstone block który uruchamia redstone widoczny na zdjęciu powyżej. I chciałbym żeby w ten tekst dało się kliknąć (albo żeby się pojawił) tylko wtedy  gdy gracze będą w pomieszczeniach.

 

Ten mechanizm co mi rozpisałeś kompletnie nie ogarniam i nie wiem co robi. Jak masz czas i chęci może pójdziemy na pw i tam Ci wyślę mapkę i byś zobaczył jak to zrobić bo może sam nie wiesz co do końca trzeba zrobić.



#9 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 20 May 2017 - 12:37

Wiadomość wygenerowana automatycznie
Temat przeniesiony z forum
MinecraftProblemy i pytania
do
MinecraftRedstone


2AyfJ3g.png