Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie działa mi server.

niedziała server niewiemcotuwpisać jakiśbłąd error

Najlepsza odpowiedź Dr. Ned , 20 April 2017 - 11:00

W zakładce "Wydajność" będziesz miał informacje o całkowitej ilości pamięci dostępnej dla systemu (razem z tą zużytą). Sprawdź, czy pokazuje tam 16GB jako maksimum. Z kolei w zakładce "Szczegóły" po kliknięciu na nazwę kolumny Pamięć dostaniesz posortowane względem zużycia RAMu procesy - możesz w ten sposób zobaczyć ile pamięci co zżera.

 

Jeśli w pierwszym przypadku komputer podaje niższe maksimum niż Twoje 16GB będzie to oznaczać, że system w ogóle nie używa części pamięci, którą doń wsadziłeś. Powody mogą być różne, dlatego w takim przypadku polecam spojrzeć tu: https://www.howtogee...e-all-your-ram/

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtte

wojtte

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 81 postów

Napisano 20 April 2017 - 07:52

Jak odpalam server wyskakuje mi taki błąd: Error occurred during initialization of VM Could not reserve enough space for 1048576KB object heap. Ma ktoś pomysł co zrobić? Przedtem wszystko działało.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 20 April 2017 - 08:22

Za mało pamięci. Zrestartuj komputer, wyłącz zbędne programy, ewentualnie po prostu przydziel mniej do gry. Pamiętaj jednak, że zbyt mała ilość też nie pozwoli Ci grać.


ned2.jpg


#3 wojtte

wojtte

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 81 postów

Napisano 20 April 2017 - 08:38

To nic nie dało. Jeżeli tu chodzi o RAM, to zmniejszyłem i nadal nie działa. Jeżeli nie, to mam 2 TB wolnego miejsca i nie powinno być problemu.


ok, zadziałało po zmniejszeniu do 512M (!), ale teraz się bardzo laguje. Masz pomysł czemu wcześniej działało a teraz nie?



#4 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 20 April 2017 - 08:48

Napisałem Ci. Nie chodzi o Twoją przestrzeń na dysku twardym (owe 2TB) tylko o wolną pamięć RAM, której najwyraźniej masz za mało. Najłatwiej byłoby po prostu dokupić kość pamięci - nawet 1,2GB pomoże. Jeśli masz komputer stacjonarny to nie jest to problemem. Z laptopami różnie bywa, ale często też można bez problemu dodać RAM (tylko miej na uwadze, że są to inne kości).


ned2.jpg


#5 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 20 April 2017 - 09:10

Napisałem Ci. Nie chodzi o Twoją przestrzeń na dysku twardym (owe 2TB) tylko o wolną pamięć RAM, której najwyraźniej masz za mało. Najłatwiej byłoby po prostu dokupić kość pamięci - nawet 1,2GB pomoże. Jeśli masz komputer stacjonarny to nie jest to problemem. Z laptopami różnie bywa, ale często też można bez problemu dodać RAM (tylko miej na uwadze, że są to inne kości).

 

Tak pędzisz od razu...

 

@topic

 

Podaj najpierw swoją konfigurację sprzętową.


e

 

 


#6 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 20 April 2017 - 09:20

@up RAM jest fajny ;p. A pojedyncze, małe kości kosztują niewiele. Zwłaszcza, kiedy sprzęt nie jest oparty na najnowszych standardach, a zapewne nie jest.


ned2.jpg


#7 wojtte

wojtte

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 81 postów

Napisano 20 April 2017 - 09:36

Mam 16GB RAMu. Myślę że starczy. Wczesśniej działało jak ustawiałem server na 2G


Dodam jeszcze że problem zaczął się po aktualizacji antywirusa, ale nie uważam że to ma na to wpływ.



#8 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 20 April 2017 - 10:02

VM Could not reserve enough space for 1048576KB

to oznacza, że próbowałeś przydzielić do serwera 1GB RAMu i komputer nie był w stanie zarezerwować tyle. To z kolei oznacza, że ilekolwiek tej pamięci w komputerze masz, najwyraźniej była ona w większości zajęta, a wolnej było mniej niż owe 1GB. Jaki masz system? Jeśli korzystasz z 32-bitowego Windowsa (x86) to 3/4 Twojego RAMu nawet nie będzie dostępne, ani używane. 


ned2.jpg


#9 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 20 April 2017 - 10:21

to oznacza, że próbowałeś przydzielić do serwera 1GB RAMu i komputer nie był w stanie zarezerwować tyle. To z kolei oznacza, że ilekolwiek tej pamięci w komputerze masz, najwyraźniej była ona w większości zajęta, a wolnej było mniej niż owe 1GB. Jaki masz system? Jeśli korzystasz z 32-bitowego Windowsa (x86) to 3/4 Twojego RAMu nawet nie będzie dostępne, ani używane. 

 

Jakby korzystał z 32 bitowego Windowsa to mógłby mieć max 4 GB RAMu i z 16 GB prawdopodobnie by błędy wysypywało przy boocie ; )

 

Chyba Java 32bit miała problemy z przydzieleniem większej ilości RAMu, jeżeli masz 32 to pobierz 64bit.


e

 

 


#10 wojtte

wojtte

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 81 postów

Napisano 20 April 2017 - 10:35

mam 64

Tak po za tym, to jak już wiele razy wcześniej pisałem, wcześniej DZIAŁAŁO

Nic nie zmieniałem. Po prostu wczoraj wieczorem server działał, a teraz nie działa.


Użytkownik wojtte edytował ten post 20 April 2017 - 10:37


#11 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 20 April 2017 - 10:40

Jakby korzystał z 32 bitowego Windowsa to mógłby mieć max 4 GB RAMu i z 16 GB prawdopodobnie by błędy wysypywało przy boocie ; )

Ma 16GB RAMu. Napisałem, że w przypadku używania 32-bitowego systemu 3/4 z tego (a to, zdaje się jest równe 12, więc pozostaje 16-12=4) zostanie przez system zignorowane. Będzie on normalnie działał, więc nieprawdą jest, że będzie się wysypywał podczas bootowania.

 

I wracając do tematu - CTRL+SHIFT+ESCAPE i sprawdź ile faktycznie masz wolnej pamięci. Tak jak kolega wyżej słusznie zauważył, najlepiej odinstalować wszelkie instancje javy z Twojego komputera i zainstalować odpowiednią na świezo.


ned2.jpg


#12 wojtte

wojtte

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 81 postów

Napisano 20 April 2017 - 10:45

Ok, sprawdziłem, i jest wolne 1,4 GB RAMu. Trochę trudno mi w to uwierzyć, bo są uruchomione te same procesy co zwykle, a nawet mniej - wyłączyłem steam, team speak itd. Mak ktoś pomysł gdzie znikła cała pamięć RAM? Jeżeli ktoś uważa że to już nie jest na temat minecraft, proszę zamknąć temat.


Użytkownik wojtte edytował ten post 20 April 2017 - 10:46


#13 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 20 April 2017 - 11:00   Najlepsza odpowiedź

W zakładce "Wydajność" będziesz miał informacje o całkowitej ilości pamięci dostępnej dla systemu (razem z tą zużytą). Sprawdź, czy pokazuje tam 16GB jako maksimum. Z kolei w zakładce "Szczegóły" po kliknięciu na nazwę kolumny Pamięć dostaniesz posortowane względem zużycia RAMu procesy - możesz w ten sposób zobaczyć ile pamięci co zżera.

 

Jeśli w pierwszym przypadku komputer podaje niższe maksimum niż Twoje 16GB będzie to oznaczać, że system w ogóle nie używa części pamięci, którą doń wsadziłeś. Powody mogą być różne, dlatego w takim przypadku polecam spojrzeć tu: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


  • wojtte lubi to

ned2.jpg


#14 wojtte

wojtte

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 81 postów

Napisano 20 April 2017 - 11:32

Powiedzmy że problem jest rozwiązany.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niedziała, server, niewiemcotuwpisać, jakiśbłąd, error